Kupuj świadomie! Wybieraj PRODUKT POLSKI. Razem pokonamy epidemię, razem uratujemy naszą gospodarkę i miejsca pracy.

Podczas codziennych zakupów kierujmy się patriotyzmem konsumenckim. Wybierajmy świadomie polskie produkty. W ten sposób przyczynimy się do uratowania miejsc pracy. Polski produkt w Twoim koszyku to zysk dla rodzimych firm i wsparcie lokalnych budżetów. Epidemia koronawirusa będzie miała negatywne skutki dla gospodarki. Razem możemy wesprzeć polskich przedsiębiorców i rolników. Dziś jest szczególny czas, kiedy wspólnie możemy zrobić tak dużo. Twój wybór ma ogromne znaczenie!

Kampania wspierana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Stadnina Koni Michałów wprowadza specjalną procedurę wydawania świeżego nasienia od dnia 30 marca 2020 roku do odwołania. Szczegóły w pliku.

Dzisiaj rano (19.03.2020) zmarła w Krakowie w wieku 96 lat  Pani Maria Jaworowska, żona Dyrektora Ignacego Jaworowskiego, matka dwóch córek Doroty i Agnieszki, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wydziału Rolnego.

Ze Stadniną Koni Michałów związana była bardzo emocjonalnie od 1952 r., kiedy to przyjechała po raz pierwszy do Michałowa, w odwiedziny do swojego Wuja, Franciszka Mieszkowskiego, ówczesnego kierownika Stadniny Koni Michałów.

W Michałowie poznała Ignacego Jaworowskiego, którego poślubiła w 1954 roku.

Pani Maria Jaworowska mieszkała w Michałowie jeszcze wiele lat po śmierci męża w 2004 roku. Następnie przeniosła się do Krakowa, z którego często przyjeżdżała do Michałowa, rezydując na folwarku Podlesie.

Przez wiele lat pracowała na etacie inspektora oświatowego, wizytując liczne szkoły rolnicze na terenie województwa świętokrzyskiego.

W czasie życia Pana Ignacego dom Państwa Jaworowskich był bardzo gościnny. Odwiedzało go niemało gości Stadniny. W tamtych czasach, gdy kłopoty z aprowizacją były na porządku dziennym, goście służbowi przyjmowani byli w ich prywatnym mieszkaniu – od gubernatorów z USA, przez reżyserów i aktorów z Hollywood, członków Rodziny Pahlawi, szacha Persji, słynnych piosenkarzy i sportowców po hodowców i miłośników koni różnych ras z Polski. Szef wprowadzał serdeczną atmosferę, a Szefowa (tak zawsze nazywałam Panią Marię) serwowała pyszne jedzenie przyrządzane z warzyw własnego chowu i drobiu własnej hodowli.

Śmierć Pani Marii Jaworowskiej to zamknięcie wspaniałej michałowskiej sagi. Miałam to ogromne szczęście, że brałam czynny udział w jej tworzeniu.

Kochana Pani Mario, niech Pani spoczywa w pokoju na tej michałowskiej, tak drogiej dla Pani ziemi.

Pozostająca w smutku – Urszula Białobok

W finałowej rozgrywce pokazu w Dubaju og. EQUATOR zajął czwarte miejsce, wcześniej plasując się na drugim miejscu w klasie ogierów 10-letnich i starszych z oceną 92,9 pkt. Jednak podium nie odbyło się bez michałowskich akcentów. Srebrny medal w czempionacie klaczy starszych zdobyła córka michałowskiej kl. Espinilla - AJ TARIM (AE), zaś srebro w ogierach starszych wywalczył wnuk michałowskiej kl. Kwestura, AJ KAFU (AE).

W związku z ustawą o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych z 2 marca 2020 r. oraz idącymi w ślad za tym zaleceniami podjęcia działań ograniczających rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce Stadnina Koni Michałów Sp. z o. o. z dniem 13 marca 2020 r. zostaje do odwołania zamknięta dla wszystkich osób postronnych, nie będących pracownikami lub partnerami gospodarczymi Spółki.

SK Michałów zaprasza na przetarg w dniu 16 marca 2020 roku.

UWAGA! W związku z zamknięciem stadniny dla osób postronnych Spółka przyjmuje oferty pisemne na przetarg organizowany 16 marca na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lista koni

Warunki

Formularz ofertowy na zakup konia

 EQUATOR (QR Marc - Ekliptyka/Ekstern) zdobywcą tytułu Wiceczempiona Ogierów Starszych na pokazie PSAIAHF w Arabii Saudyjskiej! Dzień wcześniej zwyciężył w klasie ogierów 10-letnich i starszych z oceną 93,6 pkt, w tym 4x20 za typ i 2x20 za ruch.

FELICJANA (Ekstern - Felicja/Probat) uplasowała się na trzecim miejscu w klasie klaczy 10-letnich i starszych z oceną 92 pkt.

Sezon wyźrebień zainagurowała Elgeria, rodząc o godz. 19:10 ogierka po Muranas Jassehr. Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej listy wyźrebień.

Podczas odbywającego się w Arabii Saudyjskiej pokazu King Abdulaziz Arabian Horse Center (KAAHC) EQUATOR (QR Marc - Ekliptyka/Ekstern) został Wiceczempionem Ogierów Starszych. Wcześniej EQUATOR zwyciężył w klasie ogierów 7-9 letnich z oceną 93,1 pkt, na którą złożyły się cztery 20-tki za ruch, dwie za typ i dodatkowa za głowę i szyję.

W klasie klaczy 10-letnich i starszych FELICJANA (Ekstern - Felicja/Probat) zajęła drugie miejsce, a ELIRDIA (Poganin - Eligia/Sanadik El Shaklan) uplasowała się tuż za nią na miejscu trzecim.

W ubiegłą niedzielę w wieku 25 lat odeszła Zagrobla (Monogramm - Zguba/Enrilo). Była jedną z najbardziej utytułowanych koni wyhodowanych w Michałowie, jedną z tzw. "Wielkiej Trójki" córek ogiera Monogramm, obok Kwestury i Fallady. Najważniejszymi osiągnięciami w jej bogatej karierze pokazowej są niewątpliwie tytuły Czempionki Pucharu Narodów Klaczy Starszych, Czempionki Świata Klaczy Starszych, Czempionki USA Klaczy Starszych oraz Nagroda WAHO dla wybitnego przedstawiciela rasy arabskiej polskiej hodowli.

Jej syn Zigi-Zan podbił Skandynawię, m.in. jako Czempion Szwecji Ogierów Starszych, Czempion Scandinavian Open Ogierów Starszych, Wiceczempion Nordic Open Ogierów Starszych oraz II Wiceczempion Scandinavian Open Ogierów Starszych.

W swojej macierzystej stadninie Zagrobla urodziła też dwie córki: Złotą Ordę i Zigi Zanę. Złota Orda zasłużyła się jako matka ogiera Złoty Medal (Czempion Wiosennego Pokazu Młodzieży Ogierów Rocznych, Wiceczempion Polski Ogierów Młodszych, Wiceczempion Wiosennego Pokazu Młodzieży Ogierów, II Wiceczempion Polski Ogierów Starszych, II Wiceczempion Ogólnopolskiego Czempionatu Ogierów Starszych), zaś Zigi Zana poszła w pokazowe ślady matki, zdobywając tytuły m.in. Czempionki Polski Klaczy Młodszych, Wiceczempionki Europy Klaczy Młodszych, Wiceczempionki Wiosennego Pokazu Młodzieży Klaczy Młodszych, Międzynarodowej Wiceczempionki Klaczy Młodszych (Wels), Wiceczempionki Polski Klaczy Starszych czy też II Wiceczempionki Al Khalediah European Horse Festival Klaczy Starszych. Zigi Zana to także matka klaczy Zigi Zara, tegorocznej II Wiceczempionki Polski Klaczy Starszych.