Wczoraj (17.06) rozpoczął się sezon wyścigowy na torze we Wrocławiu. Od razu w pierwszej gonitwie mogliśmy świętować sukces – ELZANI (Złoty Medal – Empera/Kabsztad) zwyciężyła w międzynarodowej gonitwie eksterierowej na 1600 m dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy, które nie biegały, a GOLSTERA (Empire – Goltra/Alert) była druga. Dalsze miejsca zajęły EGERA (Empire – Ebra/Alert) – piąta, WIEŻA ORIENTU (Ganges – Wieża Mocy/QR Marc) – szósta i KALDERA (Ekstern – Karola/QR Marc) – dziewiąta.

W kolejnej gonitwie dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy na dystansie 1600 m hodowli krajowej wpisanych do Polskiej Księgi Stadnej Koni Arabskich Czystej Krwi (PASB), które nie biegały, drugi na celowniku zameldował się EVERESTO (Ontario HF – Echala/DA Adios), a od szóstego to dziewiątego miejsca kolejno: DYPLOMACJA (Empire – Dżakarta/Piruet), ECHIRIUSZ (Ontario HF – Echira/KA Czubuthan), ZAZONA (Pogrom – Zazulka/Ekstern) i ENDURANCE (Ontario HF – Echeta/KA Czubuthan)

Wynik michałowskich koni w gonitwie na 1400 m dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy, które nie biegały to piąte miejsca og. ECHARON (Ontario HF – Echara/Wiliam) i szóste kl. EMILIONA (Złoty Medal – Emily/Poganin) oraz kolejno dziewiąte i dziesiąte dla klaczy GRANDEZZA (Empire – Gandahara/Pegasus) i EMANDONNA (Ascot DD – Emandorissa/Abha Qatar).

Ponadto gratulujemy właścicielowi og. DODGE (Dostatok – Demeter/Wojsław), który zwyciężył w gonitwie na 1907 m dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej III grupy. W tej samej gonitwie DEBBY (Ontario HF – Demeter/Wojsław) i TRACJA (Ontario HF – Teneryfa/Poganin) zajęły miejsca dziewiąte i dwunaste.