Czempionat Europy zakończony dziś w belgijskim Lier przyniósł michałowskim koniom dwa złote medale, jedno srebro oraz jeden tytuł Top Five.

Złoty medal klaczy starszych zdobyła WILDONA (Shanghai EA - Wilda/Gazal Al Shaqab), która wcześniej zwyciężyła w swojej klasie z najwyższą oceną pokazu wśród klaczy (93,4 pkt). Na tak wysoką ocenę złożyły się 4x20 za typ, 1x20 za głowę z szyją oraz pełen zestaw 20-tek za ruch. Tuż za nią (zarówno na podium, jak i w klasie) ze srebrem uplasowała się PUSTYNIA KAHILA (Kahil Al Shaqab - Pustynna Malwa/Ekstern) z oceną 93,1, w tym 3x20 za typ i 2x20 za ruch.

WILDONA:

Natomiast jednogłośnym złotym Czempionem Ogierów Starszych skład sędziowski ogłosił og. EQUATOR (QR Marc - Ekliptyka/Ekstern). Zwyciężył w klasie z najwyższą oceną pokazu (93,8 pkt) oraz kompletem 20-tek za typ  i za ruch.

EQUATOR:

Z tytułem Top Five Klaczy Młodszych wraca EMANOLLA (Vitorio TO - Emandoria/Gazal Al Shaqab), która okazała się najlepsza wśród klaczy trzyletnich.

EMANOLLA:

W klasie ogierów 11-letnie i starszych zwyciężył LISSAR (Gazal Al Shaqab - Larissa/Eukaliptus).

Gratulujemy również wnukom naszej Emandorii, potomkom jej syna og. Emerald J (BE): ADMIRAAL (GB) zwyciężył w czempionacie ogierów rocznych, a ERALDA hodowli Falborek Arabians została czempionką klaczy młodszych.