Europejskie Centrum Rozrodu Koni Stadnina Koni Michałów Sp z o.o.
Stacja Pozyskiwania Nasienia Ogierów

Formularze do pobrania w pliku pdf:

- wzór umowy na krycie

- wniosek o wydanie nasienia

 

Europejskie Centrum Rozrodu Koni rozpoczęło swą działalność w 2007 roku, a ideą jego powołania było zdeponowanie nasienia najlepszych dostępnych na rynku ogierów różnych ras. Głównym celem centrum jest umożliwienie hodowcom korzystanie z szerokiej oferty nasienia najlepszych reproduktorów, będących owocowej polskiej i światowej hodowli.

Centrum przyjmuje ogiery w celu pobierania i dystrybucji nasienia świeżego oraz pobierania i mrożenia nasienia. Procedura przyjmowania ogierów odbywa się na podstawie Ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. 2017 poz. 1855), Ustawy z dnia 29.06.2007 r o organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich oraz na podstawie rozporządzenie MRiRW z 10.03.2011r. w sprawie szczegółowych wymagań weterynaryjnych mających zastosowanie do nasienia owiec, kóz i koniowatych oraz komórek jajowych i zarodków owiec, kóz, koniowatych i świń (Dz. U. 2011 nr 63 poz. 330).

Informacji na temat szczegółowej oferty centrum oraz procedur przyjmowania ogierów udziela:

Anna Winiecka, tel. 607-090-919, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.