MORION (Kahil Al Shaqab x Mesalina / Ekstern)

Sezon wyźrebień i następujący po nim sezon stanówkowy to okres, dla nas hodowców, wytężonej pracy. To czas weryfikacji naszych, podjętych wcześniej decyzjii hodowlanych i czas dokonywania nowych. W naszych głowach kłębią się pytania dotyczące najlepszych skojarzeń rodów i rodzin. Najbardziej oczywiście zależy nam na mariażach, które uwydatnią pozytywne cechy klaczy stanowiących trzon naszych programów hodowlanych oraz wyprą cechy niepożądane.

Obserwacja cech i rozwój dotychczasowego potomstwa michałowskiego ogiera MORION (Kahil Al Shaqab x Mesalina / Ekstern) utwierdza mnie w przekonaniu, że jest to ogier, którego użycie w hodowli pozwala oczekiwać obiecującego potomstwa. Pierwsze michałowskie źrebięta pojawiły się w 2019 roku i w pełni spełniły nasze oczekiwania. W tym trudnym pandemicznym 2020 roku polskie potomstwo MORIONA mocno zaakcentowało swoją obecność na polskich ringach pokazowych. Występy klaczki El Madera (Morion x El Medonia/Shanghai EA), El Medida (MORION x El Medara/ Shanghai EA) oraz ogierka Ferrum (Morion x Ferrmaria / El Omari) w Białce podczas XXX Wiosennego Młodzieżowego Pokazu Koni Arabskich napawało nas dumą. Zwycięstwo El Madery prowadzonej przez Pawła Syliwoniuka w klasie klaczek rocznych 4B z wynikiem 91,33 pkt było tylko preludium do występu klaczki El Medida prezentowanej przez Artura Łojowskiego. Artur poprowadził ją najpierw do zwycięstwa w klasie z wynikiem 93,67 pkt z doskonałymi ocenami za typ, głowę i szyję oraz ruch, a potem zdeklasowali wspólnie konkurencję w Czempionacie Klaczek Rocznych zdobywając zasłużony złoty medal.

Występ syna MORIONA, ogierka Ferrum, był początkiem fascynującej kariery pokazowej tego młodego konia. Wygrywając Czempionat Ogierków Rocznych w Białce rozpoczął swój marsz po kolejne zwycięstwa. Doskonałe występy zarówno podczas Narodowego Pokazu Koni Arabskich w Janowie Podlaskim, gdzie otrzymał tytuł Czempiona Ogierków Rocznych, Nagrodę za najlepszy ruch oraz niezwykle istotny tytuł Best in Show oraz występ w czeskiej Pradze, skąd wrócił z tytułem Czempiona Europy, udowadnia, że wybór ogiera MORION w planowaniu stanówki wart jest poważnego rozważenia.

Nasz, michałowski, przychówek po ogierze MORION z roku 2020, także pozwala nam patrzyć z optymizmem w przyszłość. Wierzymy w ich sukcesy na tegorocznych pokazach, miejmy nadzieję, iż także na tych najważniejszych tytularnych.

MORION jest bardzo popularny wśród hodowców, którzy dostrzegli już w jego potomstwie ogromny potencjał, zarówno pokazowy, jak i w przyszłości hodowlany. MORION przekazuje potomstwu duże, czarne, dobrze osadzone oko, szerokie czoło, długą łabędzią szyję, dobrą kłodę oraz elegancję. Wybór ogiera MORION to olbrzymia szansa na postęp w programach hodowlanych oraz spektakularne sukcesy na ringach pokazowych.

Weronika Sosnowska

Starszy specjalista ds. hodowli koni

Stadnina Koni Michałów