Już jutro, tj. 1 maja, na warszawskim Torze Służewiec, nastąpi otwarcie długo wyczekiwanego sezonu wyścigowego. Niestety tym razem z powodu obostrzeń epidemicznych bez udziału publiczności, aczkolwiek organizator umożliwi nam śledzenie wydarzeń na torze poprzez transmisje online udostępnioną na stronie internetowej: www.torsluzewiec.pl.

Przygotowanie do sezonu wyścigowego to bardzo ważny okres. Wybór stawki koni, kadry trenerskiej to decyzje, które mają ogromny wpływ na sukces i jego wagę.

W nadchodzącym sezonie na torach wyścigowych zobaczymy 22 konie wyhodowane i własności Stadniny Koni Michałów. To potomkowie michałowskich ogierów GANGES (Monogramm x Garonna /Fanatyk), FORMAN (Wachlarz x Formia/Gazal Al Shaqab), ZŁOTY MEDAL (QR Marc x Złota Orda / Pesal), EMPIRE (Enzo x Emira / Laheeb), EL OMARI (Enzo x Embra / Monogramm), EKSTERN (Monogramm x Ernestyna / Piechur) oraz ogierów obcych ONTARIO HF (Monarch AH x HF Orzonna / Pepton) , KURIER (Egis x Kazna / Anchar), WARES (Ontario HF x  Wienerva / Santhos).

W najbliższą niedzielę, tj. 2 maja, do boksu w maszynie startowej wejdzie nasz 4-letni ECHARON (Ontario HF x Echara / Wiliam), który będzie dosiadany przez swoją trenerkę, Małgorzatę Kryszyłowicz. Powalczy o zwycięstwo i zgarniecie Nagrody Kabareta w Gonitwie dla 4-letnich ogierów i klaczy czystej krwi arabskiej.

Nagroda Kabareta to gonitwa, której początki sięgają 1980 roku. Kabaret (Bandos x Kreolka / Nabor) to ogier urodzony w 1973 roku i wyhodowany w Stadninie Koni w Janowie Podlaski. Był reprezentantem rodu Ibrahim or.ar. Biegał przez trzy sezony w barwach stajni trenera Andrzeja Walickiego, wygrywając Derby w 1977 roku. Nagrodę Kabareta wygrywali m.in. derbiści: Saszetka (1981), Piechur (1984), Wilczur (1987), Emael (trzykrotnie:1992-94)) oraz Druid (1998). Jeżeli ECHARON wygra, a należy nadmienić, że jest typowany do zwycięstwa, dostanie się do tego zaszczytnego grona.