Centrum przyjmuje ogiery w celu pobierania i dystrybucji nasienia świeżego oraz pobierania i mrożenia nasienia. Procedura przyjmowania ogierów odbywa się na podstawie Ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. 2017 poz. 1855), Ustawy z dnia 29.06.2007 r o organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich oraz na podstawie rozporządzenie MRiRW z 10.03.2011r. w sprawie szczegółowych wymagań weterynaryjnych mających zastosowanie do nasienia owiec, kóz i koniowatych oraz komórek jajowych i zarodków owiec, kóz, koniowatych i świń (Dz. U. 2011 nr 63 poz. 330).

Informacji na temat szczegółowej oferty centrum oraz procedur przyjmowania ogierów udziela:

Weronika Sosnowska - Sidoruk 693 200 543
lek. wet. Agnieszka Kozłowska 604 753 021 

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przyjmujemy ogiery w celu pobierania i dystrybucji nasienia świeżego oraz pobierania i mrożenia nasienia. Warunkiem przyjęcia ogiera jest podpisanie kontraktu - umowy o mrożenie nasienia ogierów. Ponadto ogier musi być zaopatrzony w paszport oraz być zaszczepiony przeciw grypie i odrobaczony.

Ogier musi odbyć trwającą 30 dni kwarantannę, w trakcie której wykonane zostaną badania:

  • NZK
  • nosacizna
  • zaraza stadnicza
  • CEM
  • artheritis
  • badania bakteriologiczne

Dalsze przebywanie ogiera w centrum zależy od wyników badań. Jeżeli wynik przynajmniej jednego będzie pozytywny, zwierzę izoluje się, a pozyskane od niego nasienie zostaje zniszczone (nie może być dopuszczone do obrotu).

Jeżeli właściciel ogiera sam podejmie się wykonania wymienionych wcześniej badań, musi dostarczyć do SK Michałów urzędowe świadectwo zdrowia ogiera (wystawione przez Powiatowy Inspektorat Weterynaryjny - urzędowego lekarza weterynarii na podstawie wyników badań).