Witaj w domu, AJ AZZAM!

16 lutego, o godzinie 4 nad ranem bramę wiodącą do Stadniny Koni Michałów przekroczył zjawiskowy 7-letni AJ AZZAM (AJ Mardan x Ysadora / Marwan Al Shaqab) . Ogier o niesamowitym rodowodzie będący własnością Ajman Stud, został wydzierżawiony naszej stadninie na okres dwóch sezonów. AJ AZZAM, to syn ogiera AJ Mardan (Vervaldee x Felica RLC / Shael Dream Desert), Brązowego Medalisty Czempionatu Świata Ogierków Rocznych w Paryżu w 2012 roku, którego krew płynie w żyłach koni odnoszących spektakularne sukcesy na ringach pokazowych. Nie bez przyczyny AJ Mardan zyskał przydomek „champions producer”. Ze strony matki AJ AZZAM jest wnukiem ogiera Marwan Al Shaqab, którego zasługi dla rozwoju światowego programu hodowli koni czystej krwi arabskiej są ogromne.

AJ AZZAM (AJ Mardan x Ysadora / Marwan Al Shaqab) to ogier niezwykle utytułowany. Do najważniejszych osiągnięć należy zdobycie w 2015 tzw. europejskiej trójkorony, czyli wygranej Czempionatu Pucharu Narodów w Aachen, Czempionatu Europy w Weronie oraz Czempionatu Świata w Paryżu.

Pokładamy wielkie nadzieje w użyciu AJ AZZAMA w Michałowie! Jego przybycie do nas jest już szeroko komentowane w mediach społecznościowych, co nas niezwykle cieszy!

Hodowla koni wymaga pokory i cierpliwości, dlatego też na efekty myśli hodowlanej związanej z tym ogierem będziemy musieli poczekać kilkanaście miesięcy, ale właśnie to oczekiwanie na rezultat skojarzenia jest w hodowli koni najbardziej emocjonujące.

AJ AZZAM czuje się świetnie. Odpoczywa otoczony troskliwą opieką po trudach podróży. Dziękujemy Ajman Stud za zaufanie i możliwość owocnej współpracy.

Witaj w domu AJ AZZAM!

Dziękujemy Elisa Grassi za przepiękne zdjęcie!

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Więcej...