Home Aktualności Białka 2022 – czasem słońce, czasem deszcz…

Białka 2022 – czasem słońce, czasem deszcz…

… jednak żadne warunki pogodowe nie były w stanie przeszkodzić michałowskiej młodzieży w odniesieniu spektakularnego sukcesu podczas Wiosennego Młodzieżowego Pokazu w Białce.

W pochmurny sobotni poranek jako pierwsze zaprezentowały się ogierki roczne. W klasie 1A na pierwszym miejscu uplasował się gniady DELIKT (Morion – Diara po Eryks) uzyskując 92.00 punkty, a siwy ELAREN (Al Ayal AA – Espadrilla po Monogramm) z notą 90.33 punktu zajął czwarte miejsce. Oba ogierki przygotował i zaprezentował Artur Łojowski.

DELIKT (Morion – Diara po Eryks)

W klasie 1B kolejny gniady syn ogiera Morion, doskonale ruszający się EL MEDAR (od El Medonia po Shanghai EA), wywalczył drugie miejsce i 91.50 punktu, a w klasie ogierków dwuletnich prowadzenie z notą 91.67 punktu objął doskonały EL BRILLO, również potomek Moriona od klaczy El Larinera po Empire.

EL MEDAR (Morion – El Medonia po Shanghai EA)

EL MEDAR i EL BRILLO zostały przygotowane i zaprezentowane przez Pawła Syliwoniuka. W tej samej klasie na miejscu piątym uplasował się ubiegłoroczny Wiceczempion Ogierków Rocznych, gniady PORTO RICO (Złoty Medal – Parmania po Kahil Al Shaqab) w rękach Artura Łojowskiego, uzyskując 90.17 punktu.

EL BRILLO (Morion – El Larinera po Empire)

Popołudniowe klasy klaczek rocznych rozgrywane w strugach deszczu utrudniały uczestnikom zaprezentowanie ruchu i bukietu arabskiego w pełnej krasie i w sekcji 4B cztery zaprezentowane klaczki z Michałowa zajęły kolejno czwarte, piąte, szóste i siódme miejsce, a były to: DRIADA (Al Ayal AA – Dolores po Kabsztad) i Artur Łojowski z notą 91,33 punktu, PUSTYNIA SERC (Al Ayal AA – Pustynia Kahila po Kahil Al Shaqab) i Paweł Syliwoniuk z notą 91,17 punktu, LABONITA (Dominic M – Lakonia po Chimeryk) i Paweł Syliwoniuk z notą 90,83 punktu oraz ELLUNA (Woronin – El Larinera po Empire) i ponownie Paweł Syliwoniuk z notą 90,67 punktu.

DRIADA (Al Ayal AA – Dolores po Kabsztad)

W kolejnej klasie, pomimo uciążliwych warunków pogodowych, doskonale zaprezentowała się ZŁOTA AURA (Morion – Złotna po El Omari), która w rękach Artura Łojowskiego wygrała klasę z najwyższą notą pierwszego dnia pokazu – 92,67 punktu, natomiast jej stajenna koleżanka MAHIMA (El Omari – Mahira po Ekstern), zaprezentowana przez Pawła Syliwoniuka, uzyskała 91,67 punktu i trzecie miejsce w klasie.

ZŁOTA AURA (Morion – Złotna po El Omari)

Dzięki decyzji organizatorów o przesunięciu trzech ostatnich klas na niedzielny poranek klaczki dwuletnie i trzyletnie miały dużo lepsze warunki do zaprezentowania się w ruchu, co z pewnością miało wpływ na oceny sędziów. Coraz częściej pojawiały się tak wyczekiwane przez wszystkich „dwudziestki”. Drugie miejsce w klasie klaczek dwuletnich z bardzo wysoką notą 93,17 punktu, jedną „dwudziestką” za typ i kompletem „dwudziestek” za ruch uzyskała EL MARIELLA (Morion – El Marina po Ganges), przygotowana i zaprezentowana przez Artura Łojowskiego.

EL MARIELLA (Morion – El Marina po Ganges)

Tuż za nią uplasowała się ZŁOTA MYŚL (Equator – Złota Bulla po Kahil Al Shaqab), zdobywając dwie „dwudziestki” za typ, jedną za ruch i wysoką ocenę końcową – 92,83 punktu, do czego z pewnością przyczynił się jej prezenter, Paweł Syliwoniuk.

ZŁOTA MYŚL (Equator – Złota Bulla po Kahil Al Shaqab)

W klasie klaczy trzyletnich nasza jedyna reprezentantka, kasztanowata EDICOLA (Shams Sharav AA – Emiliara po Kahil Al Shaqab) w rękach Artura Łojowskiego, z notą 92,00 punktów zajęła czwarte miejsce.

EDICOLA (Shams Sharav AA – Emiliara po Kahil Al Shaqab)

W sumie do czempionatów zakwalifikowało się siedem koni z naszej stadniny, czyli dokładnie 50% wszystkich reprezentantów Michałowa, co samo w sobie jest już dużym sukcesem. Jednak zanim sędziowie dokonali ostatecznych wyborów czempionów i czempionek wręczono klika nagród specjalnych. Nie było to dla nas niespodzianką, że doskonale ruszająca się EL MARIELLA (z prezentującym ją Arturem Łojowskim) odebrała nagrodę dla najlepiej ruszającego się konia pokazu.

EL MARIELLA (Morion – El Marina po Ganges)

Około godziny 13 temperatura w ringu i emocje na trybunach sięgnęły zenitu. W Czempionacie Ogierków Rocznych sędziów zachwycił płynący w powietrzu EL MEDAR, który powtórzył zeszłoroczny sukces swojego pełnego brata EL MAESTRO, zostając Czempionem Ogierków Rocznych. Tuż za nim na podium znalazł się zwycięzca klasy 1A, gniady DELIKT, którego przyozdobiła szarfa Wiceczempiona.

EL MEDAR (Morion – El Medonia po Shanghai EA) i DELIKT (Morion – Diara po Eryks)

Czempionat Klaczek Rocznych zakończył się kolejnym sukcesem michałowskich koni w postaci srebrnego medalu dla ZŁOTEJ AURY i tytułu Top Five dla MAHIMY, natomiast w Czempionacie Ogierów Młodszych fantastyczny EL BRILLO nie pozostawił wątpliwości kto zasługuje na złoty medal.

ZŁOTA AURA (Morion – Złotna po El Omari) i MAHIMA (El Omari – Mahira po Ekstern)

Nie rozczarował nas również Czempionat Klaczy Młodszych, w którym Drugą Wiceczempionką została EL MARIELLA, ubiegłoroczna Czempionka Klaczek Rocznych, a ZŁOTA MYŚL, podobnie jak w 2021 roku, ukończyła rywalizację z tytułem Top Five.

EL MARIELLA (Morion – El Marina po Ganges) i ZŁOTA MYŚL (Equator – Złota Bulla po Kahil Al Shaqab)

Ukoronowaniem pasma sukcesów naszej stadniny była nagroda dla najlepszego ogiera pokazu, w której zaprezentowali się dwaj michałowscy medaliści, EL MEDAR i EL BRILLO. Tym razem sędziowie postanowili przyznać tytuł Best in Show ogierów starszemu uczestnikowi pokazu, czyli dwuletniemu EL BRILLO. Cieszy, że wszystkie michałowskie konie, które zakwalifikowały się do niedzielnego czempionatu zostały przez sędziów uznane i jeśli nie znalazły się na miejscach medalowych, zostały przynajmniej uhonorowane tytułem w Top Five. 

EL BRILLO (Moriona – El Larinera po Empire)

Tegoroczny pokaz w Białce, podobnie jak w roku 2021, to również wielki sukces ogiera Morion jako reproduktora. Poza michałowskimi medalistami Morion jest ojcem Drugiego Wiceczempiona Ogierków Rocznych, siwego LARGO KL (od Lilli PS po Ekstern), hodowli i własności stadniny Klikowa Arabians, jak również Drugiej Wiceczempionki Klaczek Rocznych, gniadej wychowanki janowskiej stadniny, klaczki BELLA MIA (od Beira po Pogrom).

Należy zaznaczyć, że tak wspaniały sukces nie byłby możliwy bez wielkiego zaangażowania całego zespołu Stadniny Koni Michałów, który od miesięcy ciężko pracował przygotowując konie do pierwszego w tym sezonie pokazu w Białce i tych, którzy pracowali z końmi zanim trafiły one do michałowskiej stajni pokazowej.

Składamy też podziękowania organizatorom za dołożenie wszelkich starań, aby pokaz przebiegał sprawnie i bez zakłóceń, a także wszystkim, którzy podczas ostatniego weekendu gorąco kibicowali nie tylko michałowskim koniom. 

I oczywiście serdecznie gratulujemy pozostałym zwycięzcom!

Galerię zdjęć przygotowała jak zawsze niezawodna Karolina Misztal.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Więcej...