Home Aktualności CZEMPIONAT ŚWIATA W PARYŻU

CZEMPIONAT ŚWIATA W PARYŻU

Już za chwilę rozpocznie się długo wyczekiwany, najważniejszy pokaz tytularny w Europie. Po raz kolejny stolica Francji będzie gościć najpiękniejsze konie arabskie czystej krwi z całego świata. Pośród pretendentów do zaszczytnego tytułu Czempionki lub Czempiona Świata znalazło się trzech wychowanków michałowskiej stadniny. W dniu dzisiejszym sędziom i publiczności zgromadzonej w paryskim centrum wystawowym Le Bourget zaprezentują się klaczki i klacze, a wśród nich Młodzieżowa Czempionka Europy z roku 2021 i tegoroczna Czempionka Polski Klaczy Starszych, czteroletnia siwa EL ESMERA (Sahm El Arab – Esmeraldia / QR Marc) oraz niezwykle utytułowana dziewięcioletnia gniada PUSTYNIA KAHILA (Kahil Al Shaqab – Pustynna Malwa / Ekstern), która w 2014 roku stanęła na podium tego prestiżowego pokazu jako Czempionka Świata Klaczek Rocznych. W piątek o godzinie 13:00 o wejście do sobotnich finałów powalczą ogiery roczne, młodsze i starsze, a wśród nich Wiceczempion Polski Ogierów Młodszych 2022, dwuletni gniady michałowski EL BRILLO (Morion – El Larinera / Empire).

Trzymamy kciuki za naszą reprezentację, jednocześnie życząc powodzenia pozostałym uczestnikom! A tych, którzy nie mogą być z nami w Paryżu, a chcieliby śledzić to wyjątkowe wydarzenie i dopingować swoich faworytów, zapraszamy do śledzenia transmisji na żywo przygotowanej przez ekipę Arabian Essence TV.

Zdjęcia: Sylwia Iłenda i Karolina Misztal

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Więcej...