Home Aktualności Dwudniowa wizyta hodowców z Ariela Arabians

Dwudniowa wizyta hodowców z Ariela Arabians

Eliko Khaloon wraz z zespołem stadniny podczas wizyty w Michałowie

29 i 30 marca Stadninę Koni Michałów odwiedzili niezwykli goście; Chen Kedar i Eliko Khaloon ze znanej na całym świecie izraelskiej stadniny Ariela Arabians. Hodowcy z Izraela przybyli do Michałowa w celu obejrzenia źrebiąt po ogierach SHAMS SHARAV AA i AL AYAL AA, wydzierżawionych z Ariela Arabians i użytych w naszej stadninie w poprzednich sezonach stanówkowych.

Chen i Eliko są od ponad dwudziestu lat związani z michałowską stadniną i oboje podkreślają jak ważne jest dla nich utrzymanie owocnej współpracy, którą w 1999 roku zapoczątkowała dzierżawa doskonałego siwego ogiera LAHEEB. LAHEEB był pierwszym w historii czysto egipskim ogierem użytym w polskich stadninach państwowych i pozostawił w Michałowie stawkę znakomitego potomstwa z EMIRĄ i GALILEĄ na czele, a kolejne pokolenia koni z jego cenna krwią wyróżniają się doskonałym typem arabskim i wspaniałą urodą.

Zgodnie z pierwotnym celem wizyty Chen i Eliko dokładnie obejrzeli wszystkie źrebięta po obu dzierżawionych ogierach, chętnie dzieląc się swoimi uwagami na temat poszczególnych koni z michałowskimi hodowcami. Jednak w związku z ogromnym sentymentem izraelskich hodowców do naszej stadniny, z przyjemnością i nieskrywanym rozrzewnieniem odwiedzili oni również pozostałych mieszkańców michałowskich stajni.

Cieszymy się niezmiernie, że współpraca pomiędzy Stadniną Koni Michałów i Ariela Arabians od lat doskonale się układa, przynosząc obopólne korzyści, i mamy nadzieję na jej kontynuację przez wiele kolejnych lat.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Więcej...