Home Aktualności Dzisiejszy dzień należy do klaczy EL ESMERA!

Dzisiejszy dzień należy do klaczy EL ESMERA!

21 kwietnia 2018 roku klacz Esmeraldia urodziła siwą klaczkę po ogierze Sahm El Arab (WH Justice – Om El Excella/Al Lahab) dzierżawionym od stadniny Aljassimya Farm.

Klaczka była o tyle wyjątkowa, że jej matką jest córka dwójki Czempionów Świata – ogiera QR Marc po Marwan Al Shaqab od Swete Dreams/ Magic Dream CAHR (Złoto) i klaczy Emandoria po Gazal Al Shaqab od Emanda/ Ecaho (Złoto i Platyna) oraz pełną siostrą utytułowanego ogiera Emerald J.

El Esmera w wieku 3 lat bardzo udanie rozpoczęła swoją karierę pokazową, zdobywając pierwsze miejsce w klasie z punktacją 93.17 pkt podczas Wiosennego Młodzieżowego Pokazu Koni Arabskich w Białce w 2021 roku, ulegając w czempionacie jedynie swojej stajennej koleżance, klaczy El Medida.

Każdy kolejny pokaz El Esmery przynosił sławę Stadninie Koni w Michałowie. Klacz była wysoko oceniana przez sędziów oraz uwielbiana przez publiczność.

W kategorii młodzieżowej El Esmera zdobyła złoty medal na Czempionacie Europy w Weronie w 2021 roku, a w 2022 już jako klacz starsza złoto podczas Narodowego Pokazu w Janowie Podlaskim, jak również nagrodę za Najwyżej Ocenioną Klacz oraz nagrodę Best in Show. Zwieńczeniem sezonu pokazowego w 2022 roku było zdobycie tytułu Top Ten na Czempionacie Świata w Paryżu.

W tym roku El Esmera pierwszy raz została matką, 28 marca urodziła klaczkę Elea-Velia po ogierze Ferrum (Morion – Ferrmaria/ El Omari).

W sierpniu El Esmera będzie jedną z głównych pereł aukcji Pride of Poland w Janowie Podlaskim. To doskonała okazja do nabycia części królewskiego dziedzictwa Michałowa.

Życzymy naszej dostojnej jubilatce dużo zdrowia oraz kolejnych wspaniałych osiągnięć na ringach pokazowych.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Więcej...