Home ECHARON

ECHARON

Zdjęcia: Sylwia Iłenda
Echaron (PL) siwy ogier/grey stallion, ur./born 2017
hodowca / breeder SK Michałów, PL
ród męski / sireline Kuhailan Haifi or.ar. 1923, hod. Khalef el Aouad, imp. 1931 Gumniska (PL)
linia żeńska / damline Milordka ~1810, hod. Sławuta (PL)
Ontario HF (US) Monarch AH (US) Wiking (PL) Etap (PL)
Wilma (PL)
Sasanka (PL) Almifar (PL)
Santa (PL)
HF Orzonna (US) Pepton (PL) Bandos (PL)
Pemba (PL)
Orlica (PL) Krezus (PL)
Orla (PL)
Echara (PL) Wiliam (PL) Endel (PL) Palas (SU)
Elwira (PL)
Wilia (PL) Pepton (PL)
Wilejka (PL)
Echmea (PL) Druid (PL) Wojsław (PL)
Dalida (PL)
Estepona (PL) Pepton (PL)
Estrela (PL)
Niniejszy rodowód nie stanowi oficjalnego dokumentu / This is not official document.

Wymiary: 156-189-19.0

Kariera wyścigowa:

2020 – 7 startów: 3xI (Nagroda SK Wiśnicz, Nagroda Sambora – kat. A), 2xII (Nagroda Amuratha – kat. B), 1xIV (UAE President Cup – Nagroda Porównawcza – Listed PA kat. A), 1xV

2021 – 7 startów: 1xIII (Derby Arabskie – kat. A), 1xIV (Nagroda Janowa – Przychówku – kat. A), 2xV (Nagroda Kabareta – kat. B)

2022 – 7 startów: 1xII, 2xIV, 2xV

ECHARON to jeden z najlepszych koni wyścigowych ostatnich lat o polskich korzeniach.

Biegał 21 razy w ciągu 3 sezonów, wygrywając trzykrotnie oraz plasując się na płatnych miejscach w wielu gonitwach pozagrupowych (m.in. w Derby, Porównawczej, Janowa).

Rodowód ECHARONA jest naszpikowany końmi „biegającymi”. Jego ojciec to og. ONTARIO HF, wyhodowany w USA klasyczny koń „Pure Polish”, którego ojciec i matka wywodzą się z historycznych polskich linii i rodzin. Ojcem ONTARIO jest fenomenalny koń wyścigowy i wybitny reproduktor koni wyścigowych – og. MONARCH AH, syn og. WIKING (najlepszego w USA ojca koni wyścigowych) i kl. SASANKA, która wywodziła się ze słynnej biegającej janowskiej linii „S”. Z kolei po stronie matki ONTARIO przynależy do innej „biegającej” rodziny z Janowa Podlaskiego wywodzącej się od kl. ORLA. Matka ONTARIO, HF ORZONNA, to zwyciężczyni amerykańskiego Oaks. Sam ONTARIO podczas 3-letniej kariery startował w 22 gonitwach, wygrywając w ośmiu, w tym w czterech pozagrupowych.

Po stronie żeńskiej ECHARON wywodzi się od zwyciężczyni Oaks, kl. ESTEPONA. Jego babka to córka og. DRUID, najlepszego wyścigowego konia lat 90, zwycięzcy 13 gonitw, w tym Derby, Janowa, dwukrotnie Porównawczej, dwukrotnie Nagrody Europy, pokonanego pod koniec kariery dopiero przez… og. WILIAM, ojca matki ECHARONA. Z kolei WILIAM zwyciężył w 7 gonitwach, w tym w Derby, Porównawczej i Janowa.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Więcej...