Home Aktualności ESPADRILLA obchodzi 25-te urodziny

ESPADRILLA obchodzi 25-te urodziny

Dzisiaj 25-te urodziny obchodzi niezwykle zasłużona michałowska klacz ESPADRILLA, córka epokowego ogiera MONOGRAMM i znakomitej klaczy EMANACJA po EUKALIPTUS. Poprzez swoją wyjątkowo urodziwą i utytułowaną matkę, EMANACJĘ, klacz reprezentuje najliczniejszą i najcenniejszą michałowską linię żeńską, rodzinę słynnej sławuckiej klaczy MILORDKA. EMANACJA zdobyła m.in. tytuł Czempionki Polski i Europy oraz Wiceczempionki Świata w kategorii klaczy młodszych, jak również Narodowej Czempionki Polski i Czempionki Pucharu Narodów w Akwizgranie już jako dorosła klacz.

Ojca ESPADRILLI nie trzeba nikomu przedstawiać. Charyzmatyczny, kasztanowaty, doskonale się ruszający ogier MONOGRAMM, wydzierżawiony do Michałowa w 1993 roku, pozostawił w stadninie stawkę doskonałego potomstwa. Ze 112-tu źrebiąt urodzonych w Michałowie, na ringach pokazowych i w hodowli szczególnie wyróżniły się ogiery EKSTERN i GANGES oraz klacze KWESTURA, ZAGROBLA, ELANDRA, PALMIRA, EMOCJA, GEORGIA, PALESTYNA, EMBRA i EMMONA.

ESPADRILLA, Puchar Narodów, Akwizgran 2007 rok
Zdjęcie: Erwin Escher

Uczestnicząc w wielu pokazach w kraju i za granicą ESPADRILLA bardzo często ustępowała miejsca na podium swojemu słynnemu rodzeństwu. Pomimo tego ta fantastyczna żeńska klacz o długiej łabędziej szyi ma na swoim koncie kilka znaczących tytułów. W latach 2005 i 2008 zdobyła laury Wiceczempionki Klaczy Starszych na Narodowym Pokazie w Janowie Podlaskim.

Podczas swojej długiej kariery hodowlanej w stadninie ESPADRILLA dała kilka cennych córek, z których najbardziej wyróżniła się przepiękna gniada EMANDILLA po ogierze OM EL SHAHMAAN. EMANDILLA poszła w ślady matki i po udanej karierze pokazowej została klaczą stadną w Michałowie. Z kolei podczas dzierżawy do belgijskiej Stadniny Knocke Arabians ESPADRILLA dała z ogierem QR MARC bardzo urodziwego siwego ogierka EQUIBORN KA, który zawojował europejskie i amerykańskie ringi pokazowe. Dziesięcioletni w tej chwili ogier ma na swoim koncie m.in. tytuły Brązowego Czempiona Świata Ogierów Starszych z 2017 roku oraz Brązowego Czempiona Ogierów Starszych prestiżowego pokazu Las Vegas Arabian Breeders World Cup z roku 2019.

PALMIRA, EMOCJA i ESPADRILLA – trzy ostatnie córki ogiera MONOGRAMM przebywające w Michałowie
Zdjęcie: Karolina Misztal

Z udanego połączenia ogiera MONOGRAMM i klaczy EMANACJA urodziły się w Michałowie poza ESPADRILLĄ jeszcze dwie pełne siostry. EMBELLA, gwiazda aukcji Pride of Poland z 2007 roku, została sprzedana do Zjednoczonych Emiratów Arabskich za 180.000 Euro, natomiast EMPIRYKA została wyeksportowana do Hiszpanii w roku 2011. ESPADRILLA jest jedną z trzech ostatnich córek ogiera MONOGRAMM przebywających obecnie w naszej stadninie.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Więcej...