Home Aktualności Gorący weekend w Tarnowie

Gorący weekend w Tarnowie

Ostatni weekend czerwca upłynął wszystkim „arabiarzom” pod znakiem pokazu w Klikowskiej Ostoi Polskich Koni  w Tarnowie, który zorganizował Polski Związek Hodowców Koni Arabskich.

To już druga, po reaktywacji, ponownie odbywająca się w Tarnowie edycja pokazu, którego pomysłodawcą był Pan Stanisław Redestowicz.

Było gorąco, nie tylko przez aurę iście z afrykańskiego lądu, ale przede wszystkim dzięki naszym koniom, które świetnie się zaprezentowały w klasach w ręku oraz pod siodłem.

Pierwszy raz w tym roku, w ramach pokazu All-Polish Arabian Horse Championship, odbyły się Sportowe Rajdy Konne, w których swój debiut zaliczyła para Echaron (Ontario HF – Echara/ Wiliam) i Arturem Chrzanowskim, zajmując w klasie L-20 km III miejsce z najlepszym czasem przejazdu 1:30:02. W zawodach rajdowych mogliśmy obserwować również naszych wychowanków:  ELEGIUSZA (Medalion – Elgora / Poganin), EMBERA (Kurier – Echala / DA Adios), osiemnastoletniego (!) EMINORA (Galba – Emigra / Eukaliptus) i DODGA (Dostatok – Demeter / Wojsław).

Para ta zaprezentowała się również w sobotnim konkursie Polski Strój Historyczny, zdobywając pierwsze miejsce, na piątym miejscu w tym samym konkursie uplasowała się druga michałowska para ZŁOTY MEDAL (QR Marc – Złota Orda/ Pesal) i Marta Jaros.

ECHARON (Ontario HF – Echara/ Wiliam) i Arturem Chrzanowski
ZŁOTY MEDAL (QR Marc – Złota Orda/ Pesal) i Marta Jaros

W niedzielnym konkursie Traditional Arabian Riding, cała na turkusowo para Złoty Medal i Marta, wywalczyli trzecie miejsce. Konkurencję tę wygrał wyhodowany w Michałowie ogier Purytanin (Kabsztad – Pustynna Malwa/ Ekstern), własności Marcina Ziobro, a dosiadany przez Karolinę Ziobro.

ZŁOTY MEDAL (QR Marc – Złota Orda/ Pesal) i Marta Jaros
ZŁOTY MEDAL (QR Marc – Złota Orda/ Pesal) i Marta Jaros
PURYTANIN (Kabsztad – Pustynna Malwa/ Ekstern) i Karolina Ziobro

Główną składnią All-Polish Arabian Horse Championship był pokaz koni czystej krwi rangi B-Nat.

Dwie klasy ogierków rocznych wygrały nasze roczniaki, Partes (Dominic M – Protekcja/Ekstern) sekcję A, natomiast Egner (Prometeusz – Emdrona/Medalion) potwierdził swoją jakość wygrywając sekcję B.

EGNER (Prometeusz – Emdrona/Medalion)
PARTES (Dominic M – Protekcja/Ekstern)

W klasach klaczek rocznych mieliśmy dwie reprezentantki Perlitę (Erantis – Pustynia Kahila/Kahil Al Shaqab) i El Mahmalę (Prometeusz – El Medonia/Shanghai E.A.), obydwie zakwalifikowały się do niedzielnych czempionatów, z miejsca trzeciego (Perlita) i drugiego (El Mahmala).

W klasach 2-letnich klaczy młodszych nie mogło zabraknąć naszych dziewczyn. Wildonara, śnieżnobiała jak jej doskonała matka Wildona, otrzymała od sędziów 91.75 pkt z „dziewiętnastką”!!! za kłodę co dało jej przepustkę do czempionatów z drugiego miejsca w klasie.

WILDONARA (Paris – Wildona/ Shanghai E.A.)

Dla dwuletniej Elegantii (AJ Azzam – Ellissima/Albedo) to drugi pokaz w życiu, dwie „dwudziestki” za ruch i ponownie wygrana klasa.

ELEGANTIA (AJ Azzam – Ellissima/Albedo)

Najbardziej widowiskową częścią pokazu, na którą czekają goście są klasy klaczy starszych. W świecie hodowców koni arabskich mówi się, że polskie konie arabskie są jak wino, im starsze tym lepsze.

W tym roku publiczność mogła podziwiać na ringu 5 michałowskich klaczy, z których swoje klasy wygrały: EL MARIELLA (Morion – El Marina / Ganges) z notą 92 pkt i sześcioma „20” na koncie w tym jedną za typ i pięcioma za ruch, EL MEDIDA  (Morion – El Medara / Shanghai E.A.), która otrzymała pięć „20” (za typ, głowę i szyję oraz ruch) i notę końcową 92.75 pkt oraz POGANINKA (El Omari – Pentra / Poganin), która dosłownie przefrunęła przez ring, za co dostała komplet „20”, oraz trzy za głowę i szyję, co dało jej wynik końcowy 92.83 pkt.

EL MARIELLA (Morion – El Marina / Ganges)
EL MEDIDA (Morion – El Medara / Shanghai E.A.)
POGANINKA (El Omari – Pentra / Poganin)
POGANINKA (El Omari – Pentra / Poganin)

EMANDILLA (Om El Shahmaan – Espadrilla / Monogramm) otrzymała najwyższą notę ze wszystkich startujących koni z Michałowa (93 pkt, cztery „dwudziestki za typ i sześć za ruch), ale musiała uznać wyższość Adelity ze stajni w Janowie Podlaskim i ostatecznie zajęła drugie miejsce w klasie.

EMANDILLA (Om El Shahmaan – Espadrilla / Monogramm)
EDICOLA (Shams Sharav AA – Emiliara / Kahil Al Shaqab)

Kasztanowata EDICOLA (Shams Sharav AA – Emiliara / Kahil Al Shaqab) otrzymała jedną „20” za ruch, a występ swój zakończyła na trzecim miejscu z notą 91.75 pkt.

Klasy ogierów starszych zostały zaplanowane na niedzielę. Michałów reprezentował ogier EL BRILLO (Morion – El Larinera/ Empire), który zajął drugie miejsce w klasie tuż za synem michałowskiej Wieży Czarów (Vitorio TO – Wieża Marzeń/ Ekstern) własności Pana Marka Rzepki, ogierem Wizard KL.

EL BRILLO (Morion – El Larinera/ Empire)
Wizard KL (FA EL Rasheem – Wieża Czarów/ Vitorio TO)

Wizard KL po południu został wybrany czempionem ogierów starszych. Gratulujemy!

Do domu wróciliśmy z tytułem Czempiona i Wiceczempiona Ogierów Rocznych – Partes przez sędziów został wytypowany na złoto, natomiast jego stajenny kolega Egner otrzymał srebrny medal.

W Czempionacie Klaczy Młodszych siwa Wildonara zdobyła srebrny medal, a w Czempionacie Klaczy Starszych El Medida sięgnęła również po srebro.

To był bardzo wyczerpujący weekend zarówno dla koni jak i dla ich opiekunów. Serdecznie dziękujemy Mariuszowi Liśkiewiczowi i Arturowi Łojowskiemu wraz z całym teamem za ogrom włożonej pracy w przygotowanie koni, a całej publiczności za gorący doping.

Pokaz w Tarnowie był wielkim sprawdzianem przed Narodowym Pokazem w Janowie Podlaskim. Wracamy do domu pełni nadziei i sił. Przed nami ciąg dalszy ciężkiej pracy, którą pragniemy przełożyć na pokazowy sukces.

PARTES (Dominic M – Protekcja/Ekstern)
EGNER (Prometeusz – Emdrona/Medalion)
WILDONARA (Paris – Wildona/ Shanghai E.A.)
EL MEDIDA (Morion – El Medara / Shanghai E.A.)

Do zobaczenia w Janowie!

Zdjęcia: Sylwia Iłenda i Karolina Misztal

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Więcej...