Home Aktualności LAHEEB (1996-2022)

LAHEEB (IMPERIAL IMDAL x AK LATIFA / IBN MONIET EL NEFOUS)

Zdjęcie: Bar Hajaj

Czwartego marca z izraelskiej stadniny Ariela Arabians nadeszła smutna wiadomość. Wspaniały czysto egipski ogier LAHEEB w wieku 26-ciu lat odszedł na wieczne zielone pastwiska. LAHEEB, ogier niezwykle zasłużony dla polskiej i światowej hodowli, w Michałowie pozostawił stawkę doskonałego potomstwa z niezwykle cennymi klaczami, EMIRĄ i GALILEĄ, na czele.

EMIRA (LAHEEB x EMBRA / MONOGRAMM)
Zdjęcie: Elisa Grassi

Podczas swojej długiej kariery pokazowej EMIRA zdobyła wiele prestiżowych tytułów w kraju i za granicą. Ta niezwykła klacz to między innymi Czempionka Polski Klaczy Młodszych z 2001 roku, Czempionka Klaczy Młodszych Pucharu Narodów z 2002 roku, Czempionka Polski Klaczy Starszych z 2004 roku, trzykrotna medalistka Czempionatu Europy Klaczy Starszych, a także zdobywczyni brązowego medalu Pucharu Narodów Klaczy Starszych i Czempionatu Świata w Paryżu. Kariera hodowlana EMIRY była równie imponująca jak tytuły zdobyte na ringach pokazowych. Dała ona w Michałowie m.in. wspaniałą klacz EL SAGHIRĘ po ogierze GALBA, czempionkę wielu pokazów i rekordzistkę aukcji Pride of Poland z 2013 roku, sprzedaną za kwotę 500 tys. euro do Ajman Stud ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz ogiera EMPIRE po ENZO, pełniącego od kilku lat obowiązki ogiera czołowego w macierzystej stadninie. W wieku 16-stu lat EMIRA została sprzedana na aukcji Pride of Poland za sumę 225 tys. euro i obecnie znajduje się w słynnej katarskiej stadninie Al Thumama.

GALILEA (LAHEEB x GEORGIA / MONOGRAMM), Czempionat Świata w Paryżu, 2005 rok
Zdjęcie: Erwin Escher

GALILEA w roku 2005 zdobyła tytuły Czempionki Polski Klaczy Starszych i Czempionki Świata Klaczy Starszych, a w roku 2013 urodziła piękną siwą klacz GALERIDĘ po ogierze SHANGHAI EA. GALERIDA to również wielokrotna czempionka pokazów narodowych i międzynarodowych, a także rekordzistka aukcji Pride of Poland z roku 2019, kiedy to podczas licytacji uzyskała cenę 400 tys. euro. GALERIDA, podobnie jak EMIRA, zasiliła stado klaczy matek w stadninie Al Thumama w Katarze.

Wpływ ogiera LAHEEB na michałowskie stado jest niezaprzeczalny i z pewnością będzie widoczny jeszcze przez wiele lat w typie koni od niego się wywodzących.

Nasze myśli pełne współczucia kierujemy dziś do hodowczyni ogiera, Chen Kedar, oraz całego zespołu Ariela Arabians.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Więcej...