Home Aktualności MUTABAHI AL HAWAJER już w Michałowie

MUTABAHI AL HAWAJER już w Michałowie

Przyjechał! Stadnina Koni Michałów z radością powitała w swych progach wspaniałego ogiera MUTABAHI AL HAWAJER (FA El Rasheem – ZT Magrumi / ZT Magnanimus). Ten młody, pięcioletni ogier ma już na swoim koncie kilka ważnych osiągnięć. Jako dwulatek zdobył złoto na Międzynarodowym Pokazie Koni Arabskich w Al Shiraa oraz złoto na Międzynarodowym Czempionacie Koni Arabskich w Abu Dhabi. Jako trzylatek potwierdził swoją klasę, zdobywając brąz na trudnym pokazie w Mentonie i kolejne złoto na pokazie King Abdulaziz Arabian Horse Center Show.

Jego ojcem jest fenomenalny FA EL RASHEEM, który sam jest Wiceczempionem Pucharu Narodów Ogierów Młodszych w Akwizgranie, Czempionem Ogierów Młodszych z Abu Dhabi, Czempionem Ogierów Młodszych z Dubaju, Czempionem Ogierów Młodszych z Mentony oraz Wiceczempionem Ogierów Młodszych z Czempionatu Świata.

Matka MUTABAHI’EGO, ZT MAGRUMI, pochodzi z niesamowitego programu hodowlanego hrabiego Federico Zichy-Thyssena, z obojgiem rodziców i trójką dziadków wyhodowanych w stadninie hrabiego. Co ciekawe, hrabia Zichy-Thyssen był ostatnim właścicielem epokowego ogiera EL SHAKLAN, na którego MUTABAHI jest czterokrotnie inbredowany (dwukrotnie po stronie ojca oraz dwukrotnie po stronie matki).

EL SHAKLAN na zawsze zapisał się w historii rasy arabskiej. Jego imię znajduje się w rodowodach koni we wszystkich krajach, w których hodowane są araby oraz w zwycięzcach pokazów na całym świecie. Czempion Europy i Brazylii (między innymi), EL SHAKLAN był przede wszystkim niezwykłym reproduktorem mającym wielki wpływ na rasę koni czystej krwi.

MUTABAHI na pewno podąży śladami swojego wielkiego przodka – wśród jego przychówku znajdziemy takie konie jak LAMA SAMA NAJD (Czempionka Arabii Saudyjskiej Klaczy Rocznych i II Wiceczempionka Klaczek pokazu dla lokalnych hodowców) oraz MT SAPPORO (II Wiceczempion Ogierków pokazu dla lokalnych hodowców).

Zarówno Stadnina Koni Michałów jak i Stadnina Koni Janów Podlaski są niezwykle wdzięczne Jego Królewskiej Wysokości Księciu Sultanowi Bin Abdullah bin Abdulaziz Al Saud, właścicielowi stadniny Sama Najd Stud, za możliwość skorzystania z tego niesamowitego ogiera. Chcielibyśmy również podziękować Joannie Wojteckiej za pomoc w sprowadzeniu MUTABAHI’EGO do Polski.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Więcej...