Home Aktualności Okrągłe urodziny PALANGI, perły polskiej hodowli

Okrągłe urodziny PALANGI, perły polskiej hodowli

PALANGA w obiektywie Glenna Jacobs’a

W dniu 15 marca przepiękna mlecznosiwa PALANGA, reprezentująca linię żeńską klaczy GAZELLA or.ar., obchodziła okrągłą, 20-stą rocznicę urodzin. Jest to jedna z najlepszych córek epokowego ogiera EKSTERN i wspaniałej, siwej w hreczce klaczy PANIKA po EUKALIPTUS. PANIKA, klacz ze wszech miar wyjątkowa, urodziła się z pokaźnym piętnem Mahometa po prawej stronie głowy, co według legend beduińskich spotykało tylko konie niezwykłe. Sprzedana do Arabii Saudyjskiej w 2011 roku za 125 tys. euro PANIKA zdążyła zostawić w Michałowie stawkę doskonałego potomstwa ze znakomitą PALANGĄ na czele.

PALANGA ma za sobą bardzo bogatą karierę pokazową. Już od najmłodszych lat zachwycała sędziów najważniejszych pokazów, zostając m.in. Czempionką Europy Klaczy Młodszych w Weronie w roku 2003, a rok później Wiceczempionką Polski Klaczy Młodszych, ustępując miejsca na podium jedynie niepokonanej janowskiej klaczy PIANISSIMA. Kariera pokazowa PALANGI w kategorii klaczy starszych zaowocowała tytułami dwukrotnej Wiceczempionki Polski, Wiceczempionki Europy i Wiceczempionki Pucharu Narodów, a zakończyła się w roku 2021 w pięknym stylu, kiedy to jako 19-letnia klacz PALANGA została Czempionką Polski, Najlepszym Koniem Pokazu i zdobyła szereg nagród dodatkowych, jak również prestiżową nagrodę WAHO dla wybitnych reprezentantów czystej krwi arabskiej.

Poza licznymi nagrodami PALANGA obdarzyła michałowską stadninę cennym potomstwem, m.in. klaczą PADOVA po GALBA, sprzedaną w 2011 roku za 80 tys. euro do Kataru, klaczą PARANTELLA po KAHIL AL SHAQAB, cenną matką stadną w Michałowie, jak również Srebrnym Czempionem Polski Ogierów Rocznych i Brązowym Czempionem Polski Ogierów Młodszych, ogierem POINTER po SAHM EL ARAB. Podczas dzierżawy do Knocke Arabians w Belgii z Czempionem Świata, ogierem QR Marc, PALANGA dała charyzmatycznego siwego ogiera PAVOROTTO KA, wyeksportowanego do Rohara Arabians w USA. Natomiast michałowska stadnina z niecierpliwością oczekuje kolejnych źrebiąt od PALANGI – prawdziwej perły polskiej hodowli.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Więcej...