Home AktualnościHodowla Koni Czystej Krwi Arabskiej Paris! Nowy rozdział w karierze!

Paris! Nowy rozdział w karierze!

W piątek przybył na okres rocznej dzierżawy do Stadniny Koni Michałów ogier Paris (Kahil Al Shaqab – Palmeta/Ecaho), wyhodowany przez Stadninę Koni Janów Podlaski.

Wydaje się, że ogier ten doskonale pasuje swoim klasycznym, polskim typem do michałowskiego stada wybitnych klaczy. Bardzo w niego wierzymy, aczkolwiek na rezultaty tych skojarzeń będziemy musieli poczekać do roku 2022. Rodowód tego ogiera reprezentuje bardzo silna rodzina żeńska klaczy Szamrajówka, co jeszcze bardziej zachęca do jego użycia w hodowli. Jest synem epokowej Palmety (Ecaho – Pilica/Fawor) znanej jako matka czempionów (Palabra, Palatina, Patria, Palatino, Paris, Pascuala). Palmeta, laureatka nagrody WAHO z 2015 roku, to również m.in. dwukrotna Czempionka Polski (2003, 2012), Czempionka Europy Klaczy Starszych (2005) oraz trzykrotna zdobywczyni tytułu Top Ten Czempionatu Świata.

Paris to ogier, którego rozwój jest obserwowany przez hodowców koni czystej krwi arabskiej od dawna. Już podczas swojego pierwszego występu w trakcie Wiosennego Młodzieżowego Pokazu Koni Czystej Krwi Arabskiej w Białce zrobił piorunujące wrażenie wyróżniając się na tle pozostałych konkurentów po ogierze Kahil Al Shaqab (Marwan Al Shaqab – OFW Mishaahl/Mishaah). To ogier, który swoją urodą, ruchem i charyzmą przykuwa uwagę obserwatorów. Po wyprowadzeniu z transportu urzekł wszystkich swoim doskonałym frontem, a przede wszystkim pięknymi, ogromnymi czarnymi oczami w aksamitnej oprawie.

Wkrótce przybliżymy hodowcom, zarówno polskim jak i zagranicznym sylwetkę tego ogiera.

Witaj w domu Paris!

Zdjęcia: Ewa Imielska Hebda

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Więcej...