Home Aktualności SK MICHAŁÓW NA CZEMPIONACIE ŚWIATA W PARYŻU

SK MICHAŁÓW NA CZEMPIONACIE ŚWIATA W PARYŻU

W dniach 17-19 listopada odbył się najważniejszy pokaz tytularny w Europie, czyli Czempionat Świata w Paryżu, w którym pośród najpiękniejszych i najbardziej utytułowanych koni arabskich czystej krwi na świecie znalazły się trzy konie hodowli i własności Stadniny w Michałowie.

W sekcji A klaczy starszych wystąpiła czteroletnia siwa EL ESMERA (Sahm El Arab – Esmeraldia / QR Marc), która w rękach Pawła Syliwoniuka uzyskała wysoką notę 91.57 punktu i czwarte miejsce w klasie. W sekcji B klaczy starszych Paweł zaprezentował kolejną wychowankę michałowskiej stadniny, dziewięcioletnią ciemnogniadą PUSTYNIĘ KAHILA (Kahil Al Shaqab – Pustynna Malwa / Ekstern), która uzyskała bardzo dobry wynik – 92.00 punkty i również czwarte miejsce w swojej kategorii.

Jedynym męskim reprezentantem Michałowa w Paryżu był dwuletni gniady EL BRILLO (Morion – El Larinera / Empire), którego podobnie jak obie klacze w dniu poprzednim zaprezentował Paweł Syliwoniuk. Michałowski dwulatek ukończył klasę z wynikiem 91.71 punktu i jedną 20-stką za ruch, plasując się na czwartej pozycji w klasyfikacji.

Cieszy fakt, że wszystkie konie reprezentujące SK Michałów bardzo dobrze zaprezentowały się w swoich klasach i co za tym idzie, zakwalifikowały się do sobotnich finałów i uzyskały tytuły Top Ten Czempionatu Świata. Najważniejszy pokaz tytularny, który w przyszłym roku po raz pierwszy odbędzie się w Katarze, zakończył europejski sezon pokazowy 2022.

Zdjęcia: Sylwia Iłenda

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Więcej...