Home Z Życia Stadniny STO LAT, EMANDA!

STO LAT, EMANDA!

Wczoraj, tj. 11 lutego, swoje 25. urodziny obchodziła klacz EMANDA (Ecaho / Emanacja x Eukaliptus). Ogier Ecaho to syn legendarnej janowskiej Etruii, a Emanacja, według tych, którzy mieli szczęście ją podziwiać, była spełnieniem marzeń każdego hodowcy koni czystej krwi arabskiej. EMANDA to klacz, która zasługuje na miano legendy. Czempionka Świata z Paryża z 2001, dała w swojej karierze wiele koni, a na szczególne wyróżnienie zasługuje, obecnie 17-letnia Emandoria po epokowym ogierze Gazal Al Shaqab, Platynowa Czempionka Świata z 2019 roku. Wszyscy doskonale pamiętamy te emocje i łzy wzruszenia, kiedy wpartywaliśmy się w występ Emandorii prowadzonej przez Mariusza Liśkiewicza, podziwianej przez liczne międzynarodowe grono sędziowskie.

Warto zwrócić także uwagę na kolejna świetną córkę EMANDY, Emandorissę po ogierze Abha Qatar, która w zeszłym roku została Wiceczempionką Polski i Wiceczempionką Europy.

EMANDA jest w bardzo dobrej kondycji, pod doskonałą opieką masztalerską i weterynaryjną. EMANDA ma opracowany specjalny program żywieniowy dedykowany jej indywidualnym potrzebom, tak aby cieszyła nasze oko jeszcze wiele lat.

Sto lat, EMANDA!

Zdjęcie: Archiwum Fotograficzne Stadniny Koni Michałów; autor: J. Joanietz, 2004;

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Więcej...