Home AktualnościHodowla Koni Czystej Krwi Arabskiej SUKCES POLSKIEJ MYŚLI HODOWLANEJ

SUKCES POLSKIEJ MYŚLI HODOWLANEJ

Miniony weekend był pełen niemałych emocji, które zawsze sięgają zenitu podczas rywalizacji na najwyższym szczeblu. Tym razem, jak już wspominaliśmy w poprzednich wpisach, malownicze miasto w północno-wschodnich Włoszech – Werona – gościła konie pretendujące do tytułu Czempiona Europy, ich hodowców, właścicieli, trenerów, prezenterów i wszystkich członków team’ów pokazowych.

To jeden z najważniejszych pokazów, dlatego też Stadnina Koni Michałów, wystawiła wyselekcjonowaną i starannie przygotowaną stawkę koni. W naszych barwach wystąpiło osiem koni prezentowanych przez Pawła Syliwoniuka oraz Artura Łojowskiego, którzy na co dzień pracują pod czujnym okiem Mariusza Liskiewicza – Głównego Specjalisty ds. Treningu i Prezentowania Koni.

Sobotnie rozgrywki rozpoczęliśmy od występu rocznej klaczki ZŁOTA MYŚL (Equator x Złota Bulla / Kahil Al Shaqab), która zajęła piąte miejsce z punktacją 90,40 pkt. Na szóstej pozycji w ten samej klasie uplasowała się EL MARIELLA (Morion x El Marina / Ganges) z notą 89,70 pkt.

Klasa 3B klaczek rocznych – ZŁOTA MYŚL

Klasa 3B klaczek rocznych – EL MARIELLA

Kolejna klasa klaczek dwuletnich została zdominowana przez występ EL MEDIDY (Morion x El Medara / Shanghai EA), która doskonale poprowadzona przez Artura Łojowskiego zdobyła uznanie w oczach sędziów i zdobyła niebagatelne 92,80 pkt, deklasując konkurencję.

Klasa 4 klaczek dwuletnich – EL MEDIDA

W kolejnym występie podziwialiśmy zgrany duet Pawła Syliwoniuka oraz 3-letniej EL ESMERY (Sahm El Arab x Esmeraldia / QR Marc), którzy także zgarnęli zwycięstwo w klasie, co otworzyło im drogę do niedzielnego sukcesu.

Klasa 5 klaczek trzyletnich – EL ESMERA

W klasie klaczy 4-6 letnich, niezwykle mocno obsadzonej, delektowaliśmy się występem PROTEKCJI (Ekstern x Pentra / Poganin), która ma szerokie grono fanów. Bez wątpienia klacz swoja urodą zawładnęła sercami sędziów. Otrzymała doskonałe oceny, w tym jedną „20” za typ oraz dwie „20” za ruch, co dało jej w sumie 92,80 pkt.. Trzecie miejsce w tej klasie zajęła kasztanowata EL BELLISSIMA (Ascot DD x Ekliptyka / Ekstern) z bardzo dobrym wynikiem 92,40 pkt, w tym 4 „20” za ruch.

Klasa 6 klaczy 4-6 letnich – PROTEKCJA

Klasa 6 klaczy 4-6 letnich – EL BELLISSIMA

Klasa ogierków rocznych to kolejny już bardzo dobry występ gniadego EL MAESTRO (Morion x El Medonia / Shanghai EA), który zakończył rywalizacje na drugim miejscu w klasie z notą 92,20 pkt, co tylko było preludium do prezentacji na którą czekało wielu, mianowicie występu FERRUM (Morion x Ferrmaria / El Omari), który także tym razem zachwycił grono sędziowskie zdobywając 92,70 pkt.

Klasa 10B ogierki roczne – EL MAESTRO

Klasa 11 ogierki dwuletnie – FERRUM

W sobotnich klasach Czempionatu Europy, które są przepustką do rozgrywki finałowej odnieśliśmy gigantyczny sukces. Z ośmiu zaprezentowanych koni wyhodowanych i będących własnością Stadniny Koni Michałów, aż 6 weszło do finału z doskonałymi notami potwierdzającymi ich wysoką jakość.

W niedzielę siwa EL ESMERA (Sahm El Arab x Esmeraldia / Qr Marc) została ogłoszona Czempionką Europy Klaczy Młodszych. Brązowy medal w tym Czempionacie powędrował do, także siwej, EL MEDIDY ( Morion x El Medara / Shanghai EA). Ciemnogniady FERRUM (Morion x Ferrmaria / El Omari) został ogłoszony Wiceczempionem Europy Ogierów Młodszych.

Co warte podkreślenia, miniony Czempionat Europy, był niezwykłym sukcesem koni polskiej myśli hodowlanej, zarówno państwowej jak i prywatnej. Do zdobycia było 18 medali i aż 10 z nich zdobyły konie wyhodowane w Polsce. Z tego miejsca pragniemy pogratulować wszystkim niebywałego sukcesu!

Dziękujemy także kibicom za doping! Jest on dla nas niezwykle ważny!

Przed nami występ na najważniejszej imprezie w roku – Czempionat Świata Koni Czystej Krwi Arabskiej w Paryżu. Nie osiadamy na laurach, ciężko pracujemy, aby pod koniec roku powtórzyć weekendowy sukces.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Więcej...