Home Aktualności SZKOLENIE STUDENTÓW STUDIÓW PODYPLOMOWYCH „HODOWLA KONI I JEŹDZIECTWO”

SZKOLENIE STUDENTÓW STUDIÓW PODYPLOMOWYCH „HODOWLA KONI I JEŹDZIECTWO”

W dniach 13 i 14 maja 2023 r. Stadnina Koni Michałów po raz drugi gościła uczestników studiów podyplomowych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu kierunku „Hodowla Koni i Jeździectwo”. 

Ponad 30 studentów zapoznawało się nie tylko z michałowską stadniną, ale także uczestniczyło w zajęciach teoretycznych i praktycznych. Wraz ze studentami gościem Spółki była dr inż. Ewa Jodkowska, pomysłodawczyni studiów podyplomowych i autorka ich programu. W pierwszym dniu tegorocznego zjazdu znalazły się zagadnienia weterynaryjne przedstawiane w niekonwencjonalny  sposób przez dr med. wet. Olgę Kuleszę.

Informację przedstawiającą rys historyczny oraz aktualną sytuację koni czystej krwi arabskiej przekazała Anna Stojanowska. Wykład o dobrostanie prowadziła dr inż. Ewa Jodkowska, natomiast Katarzyna Wiszowaty poprowadziła wykład na temat doboru ogierów do różnych typów użytkowania sportowego koni. 

Drugi dzień zajęć był dniem bardziej praktycznym, a rozpoczął się od przedstawienia przez Martę Jaros, specjalistę do spraw produkcji zwierzęcej, porannego obrządku w stajniach, po którym studenci mogli podziwiać konie prezentowane przez trenera koni pokazowych Mariusza Liśkiewicza.

Następnie po wykładzie prof. dr hab. Anny Stachurskiej dotyczącym dziedziczenia umaszczeń u koni, przeprowadzone zostały także ćwiczenia dotyczące tego zagadnienia. Prezes Stadniny Koni w Michałowie Monika Słowik wraz z Magdaleną Helak-Kulczyńską na zakończenie zajęć przedstawiły organizację pracy w stadninie z uwzględnieniem sezonowości, jak również historię samej stadniny, sylwetki najwybitniejszych koni oraz zagospodarowania otoczenia, w którym Spółka funkcjonuje.

Zajęcia nie były monologiem prelegentów, przy każdym z tematów wywiązywała się dyskusja, co bardzo nas cieszy!

Mamy nadzieję, że także w roku 2024 studenci zawitają do Michałowa – zapraszamy!

Serdecznie dziękujemy za udostępnione zdjęcia.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Więcej...