Home Aktualności XXVI Walne Zebranie PZHKA w Michałowie

XXVI Walne Zebranie PZHKA w Michałowie

12 i 13 marca br. Stadnina Koni Michałów miała przyjemność gościć członków Polskiego Związku Hodowców Koni Arabskich podczas XXVI Zwyczajnego Walnego Zebrania PZHKA. Sobotnie przedpołudnie upłynęło uczestnikom na obradach dotyczących m.in. realizacji zadań związku w bieżącym roku a także potwierdzenia planu pokazów i imprez sportowych na rok 2022.

Po części sprawozdawczej uczestnicy zjazdu mieli okazję wysłuchać dwóch niezwykle interesujących wykładów. Zespół badawczy w składzie dr hab. inż. Monika Stefaniuk-Szmukier oraz prof. dr hab. inż. Katarzyna Ropka-Molik z Zakładu Biologii Molekularnej Zwierząt przy Instytucie Zootechniki Państwowego Instytutu Badawczego zaprezentowały osiągnięcia współczesnej genetyki w hodowli koni czystej krwi arabskiej, natomiast mgr inż. Alicja Poszepczyńska, wieloletni sędzia klas sportowych ECAHO, omówiła zasady uczestnictwa w coraz bardziej popularnych klasach „Pleasure”.

Zebranie zostało uświetnione przez przegląd ogierów hodowlanych znajdujących się obecnie w michałowskiej stadninie oraz prezentację urodzonego do tej pory przychówku z roku 2022. W słonecznie niedzielne przedpołudnie za stajnią nr 3 zaprezentowały się klacze z najmłodszymi wychowankami stadniny. Pokaźna stawka 42 źrebiąt po ogierach FORMAN, WARES, EL OMARI, PARIS, MORION, AJ AZZAM, GANGES, PIAFF, HAASH OSB i DOMINIC M spotkała się z dużym zainteresowaniem i uznaniem uczestników. Po tegorocznych źrebiętach nadszedł czas na stacjonujące w Michałowie ogiery czołowe. Na hali pokazowej po kolei zaprezentowały się ogiery będące własnością stadniny: FORMAN, EDMUND, DONG, PTOLEMEUSZ, ZŁOTY MEDAL, EL OMARI i EMPIRE, a dołączył do nich kasztanowaty ERANTIS, dzierżawiony ze Stadniny Koni Janów Podlaski, oraz siwy AJ AZZAM, wychowanek Ajman Stud pozostający w Michałowie na drugi i ostatni już sezon stanówkowy.

Niezapomniane wrażenia i klimat imprezy udało się uchwycić jak zawsze niezawodnej Karolinie Misztal. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć przez nią wykonanych.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Więcej...