MORION (Kahil Al Shaqab x Mesalina / Ekstern)

Sezon wyźrebień i następujący po nim sezon stanówkowy to okres, dla nas hodowców, wytężonej pracy. To czas weryfikacji naszych, podjętych wcześniej decyzjii hodowlanych i czas dokonywania nowych. W naszych głowach kłębią się pytania dotyczące najlepszych skojarzeń rodów i rodzin. Najbardziej oczywiście zależy nam na mariażach, które uwydatnią pozytywne cechy klaczy stanowiących trzon naszych programów hodowlanych oraz wyprą cechy niepożądane.

Obserwacja cech i rozwój dotychczasowego potomstwa michałowskiego ogiera MORION (Kahil Al Shaqab x Mesalina / Ekstern) utwierdza mnie w przekonaniu, że jest to ogier, którego użycie w hodowli pozwala oczekiwać obiecującego potomstwa. Pierwsze michałowskie źrebięta pojawiły się w 2019 roku i w pełni spełniły nasze oczekiwania. W tym trudnym pandemicznym 2020 roku polskie potomstwo MORIONA mocno zaakcentowało swoją obecność na polskich ringach pokazowych. Występy klaczki El Madera (Morion x El Medonia/Shanghai EA), El Medida (MORION x El Medara/ Shanghai EA) oraz ogierka Ferrum (Morion x Ferrmaria / El Omari) w Białce podczas XXX Wiosennego Młodzieżowego Pokazu Koni Arabskich napawało nas dumą. Zwycięstwo El Madery prowadzonej przez Pawła Syliwoniuka w klasie klaczek rocznych 4B z wynikiem 91,33 pkt było tylko preludium do występu klaczki El Medida prezentowanej przez Artura Łojowskiego. Artur poprowadził ją najpierw do zwycięstwa w klasie z wynikiem 93,67 pkt z doskonałymi ocenami za typ, głowę i szyję oraz ruch, a potem zdeklasowali wspólnie konkurencję w Czempionacie Klaczek Rocznych zdobywając zasłużony złoty medal.

Występ syna MORIONA, ogierka Ferrum, był początkiem fascynującej kariery pokazowej tego młodego konia. Wygrywając Czempionat Ogierków Rocznych w Białce rozpoczął swój marsz po kolejne zwycięstwa. Doskonałe występy zarówno podczas Narodowego Pokazu Koni Arabskich w Janowie Podlaskim, gdzie otrzymał tytuł Czempiona Ogierków Rocznych, Nagrodę za najlepszy ruch oraz niezwykle istotny tytuł Best in Show oraz występ w czeskiej Pradze, skąd wrócił z tytułem Czempiona Europy, udowadnia, że wybór ogiera MORION w planowaniu stanówki wart jest poważnego rozważenia.

Nasz, michałowski, przychówek po ogierze MORION z roku 2020, także pozwala nam patrzyć z optymizmem w przyszłość. Wierzymy w ich sukcesy na tegorocznych pokazach, miejmy nadzieję, iż także na tych najważniejszych tytularnych.

MORION jest bardzo popularny wśród hodowców, którzy dostrzegli już w jego potomstwie ogromny potencjał, zarówno pokazowy, jak i w przyszłości hodowlany. MORION przekazuje potomstwu duże, czarne, dobrze osadzone oko, szerokie czoło, długą łabędzią szyję, dobrą kłodę oraz elegancję. Wybór ogiera MORION to olbrzymia szansa na postęp w programach hodowlanych oraz spektakularne sukcesy na ringach pokazowych.

Weronika Sosnowska

Starszy specjalista ds. hodowli koni

Stadnina Koni Michałów

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Więcej...