Home SK Michałów

SK Michałów

Stadnina Koni Michałów Sp. z o.o. jest spółką prawa handlowego podlegającą Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa. Stadnina powstała w 1953 i od tego czasu konsekwentnie realizuje program hodowlany koni czystej krwi arabskiej. Wnikliwa realizacja celów krótko jak i długoterminowych spowodowała, że stadnina od kilku lat jest liderem w dziedzinie hodowli nie tylko w Polsce ale i w Europie. Nasze stado liczące ponad 400 sztuk, w tym 120 doskonałych klaczy matek, jest jednym z najwyżej cenionych stad koni czystej krwi arabskiej na świecie, a wyhodowane przez nas konie zdobywają najwyższe laury na czempionatach rangi światowej.

Poza stadem koni czystej krwi arabskiej stadnina hoduje także konie rasy małopolskiej o rzadko spotykanej maści tarantowatej oraz utrzymuje niewielkie stado kucy szetlandzkich.

Na uwagę zasługuje fakt utrzymywania przez Stadninę Koni Michałów dwóch wzorcowych stad bydła mlecznego: krów rasy jersey oraz krów rasy holszytno-fryzyjskiej, które zostały wielokrotnie nagradzane za wyniki.

Stadnina położona jest w malowniczym terenie województwa świętokrzyskiego w regionie zwanym Ponidziem. Od północy ograniczona jest Garbem Pińczowskim a od południa Garbem Wodzisławskim. Położenie to determinuje specyficzny mikroklimat, który panuje na tutejszych terenach, które charakteryzują się małą ilością opadów atmosferycznych oraz płytką warstwą orną, pod którą znajduje się skała wapienna. Położenie geograficzne Stadniny Koni Michałów stwarza doskonałe warunki do hodowli koni czystej krwi arabskiej.

Nasze bramy są szeroko otwarte dla naszych gości, którym z chęcią zaprezentujemy codzienne życie stadniny.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Więcej...