Home Hodowla Kucy Szetlandzkich

Hodowla Kucy Szetlandzkich

Stadnina Koni Michałów poza hodowlą koni czystej krwi arabskiej oraz rasy małopolskiej o rzadkim umaszczeniu tarantowatym posiada małe stado kuców szetlandzkich. Jest to jedna z najmniejszych ras występujących obecnie kuców. Jak sama nazwa wskazuje rasa to pochodzi z Wysp Szetlandzkich, a dzięki działalności człowieka rozpowszechniła się na całym świecie. Wywodzi się zapewne od prehistorycznych form kuca, które skarłowaciały w krańcowo surowych warunkach klimatycznych. Charakterystyczna dla kuców szetlandzkich jest ich wytrzymałość oraz długowieczność.

Nasze kuce przebywają na trawiastych wybiegach znajdujących się przed jedną z dwóch bram wjazdowych do Stadniny. To właśnie one jako pierwsze witają naszych gości :).

Najstarsza w stadzie kuców szetlandzkich jest 26-letnia PIAF z IMNA (Easy – Wanda po Cavallo Mini Pelle), która cieszy się z uroków szczęśliwego życia.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Więcej...