Home Aktualności 30. urodziny ogiera GANGES!

30. urodziny ogiera GANGES!

6 kwietnia 2024 roku w Stadninie Koni Michałów obchodzimy nie lada święto.

Dziś swoje 30. urodziny obchodzi koń, o którym można śmiało powiedzieć, że jest znany wszystkim miłośnikom i sympatykom michałowskiego stada.

Gniady, dostojny GANGES cieszy się wspaniałym zdrowiem i kondycją. Z przyjemnością korzysta z wiosennego słońca na swoim wybiegu.

Jest obecnie jedynym żyjącym w państwowej hodowli synem epokowego og. MONOGRAMM, którego do Michałowa w latach 1993-1994 sprowadził Dyrektor Ignacy Jaworowski.

Jego matką była GARONNA po Fanatyk, fenomenalna klacz wyścigowa. W swojej 2-letniej karierze biegała 18 razy, wygrywając 4-krotnie, w tym w 1989 roku Nagrodę Gazelli , Mlechy i Sahary (OAKS).

GANGES – piękny i dzielny, dzięki swoim protoplastom łączy w sobie cechy idealnego polskiego konia arabskiego.

Ogier ten mocno zaznaczył swoją obecność na ringach pokazowym w Polsce (1995, 1996 – Wiceczempion Polski Ogierów Młodszych, 2001 – Czempion Polski Ogierów Starszych ), Europie (2000 – Międzynarodowy Czempion Ogierów Starszych, Blommeröd, 2001 – Wiceczempion Pucharu Narodów Ogierów, Akwizgran) i USA (2002 – Czempion Ogierów, Columbus (OH), 2003 – Wiceczempion USA Ogierów, Albuquerque (NM)).

Na torze wyścigowym Ganges biegał z powodzeniem, wygrywając trzy gonitwy, w tym Nagrodę Koheilana I.

Swoje predyspozycje wyścigowe przekazał potomstwu, najwybitniejszym okazał się ogier Don Carlos od klaczy Decyzja po Pamir, który w 2005 r. wygrał Derby w czasie 3’32,00”.

Potomstwo GANGESA to nie tylko konie wyścigowe, to konie wszechstronne, które z powodzeniem startują w rajdach długodystansowych oraz innych dyscyplinach pod siodłem (Wandea – zwyciężająca w konkursach skoków i pleasure). W klasach pokazowych córki GANGESA olśniewają wspaniałym bukietem arabskim, typem i oczywiście ruchem, który oceniany jest maksymalną notą.

W rodzimej stadninie GANGES dał wspaniałe klacze, są to między innymi: Diaspora, Drzewica, Emissa, Wieża Wiatrów, Wieża Elfów, Wróżka, Złota Księga, Doris Day, Cheroja, Wieża Orientu, Foggara.

Natomiast użycie GANGES w SK Janów Podlaski zaowocowało takimi klaczami jak: Bernadetta, Pia od Pianissimy, Eulerta, Perla czy Alhasa.

Hodowcy bardzo chętnie sięgali po nasienie GANGESA, licząc, że doczekają się jednej ze wspaniałych jego córek, które jak się później okazało, zasłużyły na miano pereł wśród klaczy czystej krwi arabskiej.

Cieszymy się bardzo, że GANGES jest wśród nas, że wita swoją opiekunkę Marysię Szyper co rano niecierpliwym rżeniem.

30 lat to piękny wiek dla konia, ale mamy nadzieję, że GANGES jeszcze długo będzie cieszył się doskonałym zdrowiem.

Sto lat Ganges!

Zdjęcia: Sylwia Iłenda i Karolina Misztal

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Więcej...