Home Aktualności EMANDA 1996-2023

EMANDA 1996-2023

W miniony piątek, 27 października, pożegnaliśmy jedną z najbardziej zasłużonych dla stadniny w Michałowie klaczy, 27-letnią Emandę (Ecaho – Emanacja/ Eukaliptus). Pochodząca z dynastii czempionek Emanda to trzykrotna Vice Czempionka Polski (1998, 2003 i 2006), Czempionka Świata (2001), Vice Czempionka Młodzieżowego Pokazu w Białce (1998).

Swoją wartość dla stadniny potwierdziła nie tylko jako klacz pokazowa, ale przede wszystkim jako wybitna matka stadna. Jako nieliczna wśród klaczy-czempionek dała, w połączeniu z Czempionem Świata, ogierem Gazal Al Shaqab, zjawiskową siwą klacz Emandoria, która również sięgnęła po tytuł Czempionki Świata (Złoto i Platynę).

Drugą znaną córką Emandy jest również siwa w hreczce klacz Emandorissa po Abha Qatar. Występy Emandorissy w klasach klaczy starszych przyprawiają o gęsią skórkę, w kłusie zawsze dumnie się prezentuje z wysoko uniesionym ogonem. Doceniana przez sędziów, w swojej karierze zdobyła tytuł Vice Czempionki Polski (2020) oraz Vice Czempionki Europy (2020).

Emanda odeszła bardzo spokojnie, jakby zasnęła.

Śpij i śnij o zielonych pastwiskach Biała Divo.

Zdjęcie: Anette Mattsson

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Więcej...