Home Aktualności Polskie stadniny gościem honorowym Pucharu Narodów

Polskie stadniny gościem honorowym Pucharu Narodów

W dniach 23-24 września w Akwizgranie odbył się Puchar Narodów. Jest to dla koni arabskich bardzo trudny pokaz, obsadzony gwiazdami i medalistami znanymi z międzynarodowych ringów.

Stadnina koni w Michałowie przygotowała i zaprezentowała sześcioro swoich wychowanków. Wszystkie wzięły udział w swoich klasach, a trzy klacze starsze zakwalifikowały się do niedzielnych czempionatów. Była to El Medida z notą 92.13 pkt i 2 x 20 za ruch, El Bellisima 91.83 pkt  oraz Parantella 92.25 pkt i pięcioma „dwudziestkami” za ruch na koncie. Niestety żadna z nich nie sięgnęła po medal, ale warto wspomnieć, że w czempionacie wybierano z 15 klaczy!

W pokazie wystartowały również konie hodowli SK Michałów, ale posiadające już nowych właścicieli.

W niedzielę 15-letnia klacz Lawinia (Ekstern – Luanda/ Emigrant) prezentowana w barwach stadniny Flaxman Arabians „przepływając” przez halę wywalczyła 3-cie miejsce w klasie z notą 92.96 pkt (w tym jednogłośnie doceniona za ruch sześcioma „dwudziestkami”) i zakwalifikowała się do czempionatów po przerwie.

Drugim koniem pochodzącym ze stadniny Flaxman Arabians, a wyhodowanym w Michałowie był ogier Kabsztad, syn Platynowej Czempionki Świata klaczy Kwestura. 17-latek został bardzo wysoko oceniony za swój występ, otrzymał notę 92.50 pkt (1×20 w typie oraz 5x 20 za ruch). Z drugiego miejsca w klasie zakwalifikował się  do późniejszych czempionatów.

W niedzielne popołudnie pochodzący ze stadniny Knocke Arabians, siwy ogier Equiborn K.A., syn klaczy Espadrilla po Monogramm sięgnął z kolei po srebrny medal ogierów starszych.

W tym roku państwowe stadniny koni arabskich należących do KOWR otrzymały od niemieckiego związku VZAP zaproszenie, aby zaprezentować nasz kraj i naszą hodowlę koni arabskich w Akwizgranie na tym prestiżowym pokazie jako gość honorowy Pucharu Narodów. W specjalnie przygotowanym namiocie, prowadzącym do sektora VIP SK Michałów i SK Janów Podlaski przygotowały wystawę zdjęć trójki autorów znanych już z prezentacji swoich prac fotograficznych podczas Narodowego Czempionatu w Janowie Podlaskim oraz 70-lecia Stadniny Koni w Michałowie. Autorzy Karolina Misztal, Sylwia Iłenda  i Mariusz Wideryński pokazali więc swe zdjęcia także w Niemczech.

Wydarzeniem towarzyszącym była promocja książki o epokowym koniu wyhodowanym w Michałowie – ogierze EKSTERN, wydana w nakładzie 300 egzemplarzy przez The Arabian Magazine reprezentowanym przez Samanthę Mattocks oraz Scotta Benjamina. W tych dniach osoby zainteresowane zakupem publikacji mogły otrzymać osobiste dedykacje oraz autografy od autorów.

Puchar Narodów już za nami, ale już za miesiąc spotykamy się na Czempionacie Europy we Włoszech.

Zdjęcia: Karolina Misztal i Sylwia Iłenda

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Więcej...