Home AktualnościHodowla Koni Czystej Krwi Arabskiej Prague Intercup i European Cup

Prague Intercup i European Cup

Praga, malownicza stolica Czech położona na dziewięciu wzgórzach w dolinie rzeki Wełtawy, kolejny raz gościła hodowców i miłośników koni czystej krwi arabskiej na corocznym pokazie Prague Intercup. Organizator i tym razem nie zawiódł oczekiwań i zagwarantował wszystkim doskonałe wrażenia.

Do Pragi wyjechało ze Stadniny Koni Michalów siedem koni, które walczyły o udział w niedzielnych, dwóch czempionatach Prague Intercup oraz European Cup.

Sobotnie rozgrywki rozpoczęliśmy od zwycięstwa gniadej EL MARIELLI (Morion x El Marina / Ganges) prowadzonej przez Artura Łojowskiego, która klasę 1B klaczek rocznych wygrała zdobywając 91,35 pkt.

W klasie 2B klaczek dwuletnich zobaczyliśmy występ PUSTYNNEJ LILII (Złoty Medal x Pustynna Kalia / Esparto) oceniony przez grono sędziowskie na 90,50 pkt, a w kolejnej klasie zaprezentowała się EL ESMERA (Sahm El Arab x Esmeraldia / QR Marc), która zdobyła 90,40 pkt. Obie klaczki, zarówno PUSTYNNA LILIA jak i EL ESMERA były prezentowane przez Pawła Syliwoniuka.

W klasach ogierków rocznych zobaczyliśmy syna ogiera Złoty Medal (QR Marc x Złota Orda / Pesal) od klaczy Parmania (Kahil Al Shaqab x Parmana / Al Maraam), PORTO RICO, który zajął trzecie miejsce w klasie z punktacją 90,35.

Niedzielne rozgrywki w klasach rozpoczęliśmy od zwycięstwa fenomenalnej córki epokowego ogiera Ekstern (Monogramm x Ernestyna / Piechur) od Pentry po Poganin, klaczy PROTEKCJA, która zachwyciła grono sędziowskie i pewnie wygrała klasę z otrzymując ostatecznie 92,60 pkt, zdobywając w tym pięć „20”. W tej samej klasie trzecie miejsce zajęła kasztanowata EL BELLISIMA (Ascot DD x Ekliptyka / Ekstern) z notą 91,60 pkt.

W kolejnej klasie klaczy 4-6 letnich nie zawiodła pokładanych w niej nadziei POGANINKA (El Omari x Pentra / Poganin) wygrywając klasę z notą 92,25 pkt, z zasłużonym kompletem „20” za ruch.

Popołudniowe czempionaty przyniosły nam kolejne miejsca medalowe do kolekcji. W Czempionacie Klaczek Rocznych Prague Intercup EL MARIELLA zdobyła brązowy medal, natomiast w Czempionacie European Cup srebrny.

PORTO RICO swoim sobotnim występem zakwalifikował się do Czempionatu Europejskiego i zdobył tytuł Drugiego Wiceczempiona. Z Pragi z brązowym medalem European Cup wyjechała siwa EL ESMERA, a PROTEKCJA została ogłoszona Wiceczempionką Klaczy Starszych Prague Intercup oraz European Cup.

Nagrodę za Najwyższą Notę Pokazu powędrowała oczywiście do PROTEKCJI, nagrodę za najlepszy ruch otrzymała bezkonkurencyjna w tej dziedzinie POGANINKA, a Stadnina Koni Michałów otrzymała tytuł Najlepszego Europejskiego Hodowcy.

W tym miejscu pragniemy podziękować naszym wszystkim sympatykom za kibicowanie podczas pokazu. Wasze wsparcie jest dla nas niezwykle ważne!

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Więcej...