Home Aktualności STO LAT PARMANA!

STO LAT PARMANA!

15 lat temu, w sobotę 26 kwietnia 2008 roku elitarna klacz Palmira (Monogramm – Palestra/ Penitent) urodziła siwą klaczkę po ogierze Al Maraam (Imperial Imdal – The Vision HG/ Thee Desperado).

W latach 2006-2008 Al Maraam został wydzierżawiony od stadniny Ariela Arabians do Michałowa, gdzie pozostawił bardzo dobrze zapowiadające się klaczki, między innymi właśnie Parmanę.

Już jako roczna klaczka została Wice Czempionką Młodzieżowego Pokazu Koni Arabskich w Białce oraz otrzymała tytuł Top Five klaczy młodszych podczas Narodowego Czempionatu w Janowie Podlaskim.

Wydzierżawiona do Athbah Stud nie próżnowała. W roku 2010 i 2011 w duecie z Glennem Schoukensem sięgała po kolejne tytuły:

Czempionki Klaczy Młodszych – Strohen, Niemcy 2010

Drugiej Wice Czempionki Klaczy Młodszych pokazu Elran Cup – Hasselt, Belgia 2010

Top Ten Klaczy Młodszych Czempionatu Świata – Paryż, Francja 2010

Drugiej Wice Czempionki Klaczy Młodszych West Coast Cup – Koksijde, Belgia 2011

W 2015 była uczestniczką Narodowego Pokazu w Janowie Podlaskim. Wygrała tam tzw. „klasę śmierci” klaczy 7-10 letnich uzyskując 92.5 pkt.

Parmana udowodniła swoją wartość również jako matka stadna. Pierwszym jej źrebięciem urodzonym w macierzystej stadninie była gniada klaczka po ogierze Kahil Al Shaqab o imieniu Parmania. Córka urodą i charyzmą nie ustępowała matce, bardzo dobrze radziła sobie na pokazach, plasując się w czołówkach swoich klas.

Natomiast najlepszym jak dotąd synem Parmany jest ogier Ptolemeusz po ogierze Złoty Medal.

Ptolemeusz jest młodym siwym w jabłkach, wspaniale noszącym się ogierem z pięknym okiem i szlachetnie rzeźbioną głową.  Jako dwulatek został Wice Czempionem Młodzieżowego Pokazu w Białce, oraz Wice Czempionem Europy Ogierów Młodszych w Pradze. W ubiegłym roku został wybrany Wice Czempionem Polski Ogierów Starszych  w Janowie Podlaskim. Z całą pewnością ten koń jeszcze nie raz urzeknie nas swoją urodą na wielu pokazach.

Parmana to dla stadniny bardzo cenna klacz, jest jak dzban, który dobre wino nosi.

Sto lat!

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Więcej...