Home Aktualności ZŁOTY MEDAL WRACA ZE ZŁOTYM MEDALEM Z PRAGI

ZŁOTY MEDAL WRACA ZE ZŁOTYM MEDALEM Z PRAGI

W ostatni weekend, w dniach 18-20 sierpnia 2023 w Pradze, przepięknej stolicy Czech, odbyła się kolejna edycja pokazu Prague Intercup International Arabian Horse Show. Od 2020 roku pokaz odbywa się na terenie toru wyścigowego Velká Chuchle, na podłożu kwarcowym, specjalnie przygotowanym na zawody jeździeckie i pokazy.

Dzień przed pokazem pogoda próbowała popsuć szyki organizatorom. Burzowy front, który przeszedł przez Pragę, dosłownie zmiótł z placu namioty, ale dzięki ciężkiej pracy już w piątek rano wszystko wyglądało doskonale. Pokaz Prague Intercup podniósł się jak Feniks z popiołów, by dumnie przywitać wszystkich gości.

W tym roku pokaz został rozegrany pierwszy raz w kategorii A – International oraz European Cup dla koni wyhodowanych w Europie.

Stadnina Koni Michałów po tym pokazie może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami. Wszystkie zaprezentowane konie uplasowały się w top five w swoich klasach, a w niedzielnych zmaganiach zdobyły trzy medale w czempionacie European Cup (1 x złoto, 1 x srebro, 1 x brąz) i 1x srebro w Prague Intercup.

W sobotę w klasie klaczek rocznych gniada Protesta (AJ Azzam – Parmania/ Kahil Al Shaqab) zajęła trzecie miejsce. Niedzielny czempionat przyniósł Proteście srebrny medal w  pokazie Eurpean Cup.

Złota Aura (Morion – Zlotna/ El Omari) uplasowała się na czwartym miejscu w klasie klaczek dwuletnich.

Złota Aura (Morion – Zlotna/ El Omari)

W niedzielę przed południem zostały rozegrane klasy klaczy i ogierów starszych. Trzy nasze reprezentantki Wildanova (WH Justice – Wilda/ Gazal Al Shaqab), Parantella (Kahil Al Shaqab – Palanga/ Ekstern) oraz Parmania (Kahil Al Shaqab – Parmana/ Al Maraam) weszły do popołudniowych czempionatów.

Parantella w czempionacie European Cup zdobyła brązowy medal oraz nagrodę specjalną za najlepszy ruch klaczy.

Parantella (Kahil Al Shaqab – Palanga/ Ekstern)

Jedyny reprezentujący michałowskie stajnie ogier, Złoty Medal (QR Marc – Złota Orda/ Pesal) tradycyjnie pokazał się z najlepszej strony. Za swój występ otrzymał 92.05 pkt. od sędziów, w tym dwie „dwudziestki” za ruch. Wynik ten dał mu pierwsze miejsce w klasie oraz kwalifikację do startu w czempionacie.  Kilka godzin po swoim pierwszym starcie Złoty Medal nie miał sobie równych w czempionacie European Cup. Został wybrany Złotym Czempionem pokazu. W czempionacie międzynarodowym uległ jedynie 5-letniemu ogierowi D Nayel (FA EL Rasheem  – D Nawal/ Royal Colours) ze stadniny w Dubaju i ostatecznie zdobył srebro.

Złoty Medal (QR Marc – Złota Orda/ Pesal)

Stadnina koni Michałów z Pragi wraca również z tytułem Najlepszego Europejskiego Hodowcy pokazu.

Serdecznie dziękujemy całej ekipie za pracę włożoną w przygotowanie koni, a wszystkim kibicom tradycyjnie za doping.

Zdjęcia: Sylwia Iłenda

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Więcej...