Home Aktualności Czempionat Narodowy i Aukcje 2023

Czempionat Narodowy i Aukcje 2023

Czempionat Narodowy oraz Aukcja Pride of Poland i Summer Sale to najważniejsze wydarzenie dla polskich hodowców koni czystej krwi arabskiej, które w tym roku odbędzie się między 11 a 14 sierpnia 2023 roku na terenie Stadniny Koni w Janowie Podlaskim.

Od piątku 11 sierpnia rozpoczną się pierwsze klasy koni. O godz. 11.00 zostaną rozegrane pierwsze klasy pod siodłem pod patronatem PZHKA. Po południu, od godziny 14.00 do rywalizacji przystąpią ogierki roczne, po nich ogierki dwuletnie i trzyletnie. Dwie ostatnie klasy piątkowego popołudnia należeć będą do ogierów starszych.

Stadnina Koni w Michałowie przygotowała do klas młodzieżowych ogierka El Medar (Morion – El Medonia/ Shanghai E.A.), ubiegłorocznego Czempiona Polski Ogierków Rocznych oraz do klas ogierów najstarszych wspaniale się ruszającego, siwego ogiera Złoty Medal (QR Marc – Złota Orda/ Pesal).

Sobota to dzień klaczek i klaczy czystej krwi arabskiej. Do rywalizacji o tytuły najpiękniejszych w swoich kategoriach wiekowych SK Michałów przygotowała 13 reprezentantek:

 1. Pustynia Wikotrii (Dominic M – Pustynia Kahila/ Kahil Al Shaqab)
 2. Dama Dworu (Morion – Dama Róż/ Vitorio TO)
 3. Protesta (AJ Azzam – Parmania/ Kahil Al Shaqab)
 4. Livorna (AJ Azzam – Liguria/ El Omari)
 5. Złota Aura (Morion – Zlotna/ El Omari)
 6. Labonita (Dominic M – Lakonia/ Chimeryk)
 7. Esparella (Muranas Jassehr – Esmeraldia/ QR Marc)
 8. El Bellisima (Ascot DD – Ekliptyka/ Ekstern)
 9. El Medida (Morion – El Medara/ Shanghai E.A.)
 10. Mahira (Ekstern – Mata Hari/ Werbum)
 11. Parantella (Kahil Al Shaqab – Palanga/ Ekstern)
 12. El Medara (Shanghai E.A. – El Emeera/ Ekstern)
 13. Zigi Zana (QR Marc – Zagrobla/ Monogramm)

Niedzielne popołudnie to dzień, na który czekają wszyscy; doroczna aukcja Pride of Poland, podczas której perły polskiej hodowli poszukają nowych właścicieli. W tym roku Stadnina Koni Michałów wystawi siedem klaczy oraz jednego ogiera.

Poniedziałkowa aukcja Summer Sale to kolejna okazja do zakupu znakomitych koni, a znajdą się na niej klacze wyhodowane w Michałowie:

Wszystkich zainteresowanych licytacją on-line zapraszamy do rejestracji w serwisie Equibid: Pride of Poland | Summer Sale.

Szczegółowe informacje dotyczące koni oferowanych na aukcjach znajdują się na stronie Pride of Poland.

A dla tych, którzy nie mogą być z nami w Janowie Podlaskim podczas tego wspaniałego święta koni czystej krwi arabskiej, zapraszamy do śledzenia transmisji na żywo, przygotowanej przez niezawodną ekipę Arabian Essence TV.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Więcej...