Home AktualnościHodowla Koni Czystej Krwi Arabskiej EQUATOR PLATYNOWYM CZEMPIONEM ŚWIATA

EQUATOR PLATYNOWYM CZEMPIONEM ŚWIATA

40. Jubileuszowy Czempionat Świata Koni Czystej Krwi Arabskiej Paryż 2021 był imprezą, na którą wszyscy czekaliśmy z niecierpliwością.

W piątkowe popołudnie odbyły się kwalifikacje w klasach klaczy. Rozpoczęliśmy zmagania od występu dwóch michałowskich reprezentantek: EL ESMERY (Sahm El Arab x Esmeraldia / QR Marc) oraz EL MEDIDY (Morion x El Medara / Shanghai EA) prezentowanych odpowiednio przez Pawła Syliwoniuka oraz Artura Łojowskiego. EL ESMERA otrzymała 91,43 pkt, w tym jedną „20” za ruch, co dało jej 7. miejsce w klasie, a tuż za nią uplasowała się EL MEDIDA z notą 91,21 pkt.

W klasie klaczy starszych wielkie emocje wzbudził występ gniadej PROTEKCJI (Ekstern x Pentra / Poganin), która zajęła 4. lokatę zdobywając 91,93 pkt, w tym trzy „20” za ruch, co dało jej prawo do walki o najwyższy tytuł w niedzielnych czempionatach. Piąte miejsce w klasie wywalczyła kasztanowata EL BELLISSIMA (Ascot DD x Ekliptyka / Ekstern) otrzymując od grona sędziowskiego 91,43 pkt., co dało jej także prawo do pojawienia się na ringu w niedzielne popołudnie.

W sobotę w klasach ogierków rocznych zaprezentował się gniady EL MAESTRO (Morion x El Medonia / Shanghai EA), który w oczach sędziów zasłużył na 91,21 pkt.

W niedzielnym Czempionacie Klaczy Starszych, który był niezwykle emocjonujący zarówno da kibiców zasiadających na trybunach w Paryżu jak i tych kibicujących przez ekranami komputerów PROTEKCJA oraz EL BELLISSIMA wywalczyły tytuły TOP TEN Czempionatu Świata Koni Czystej Krwi Arabskiej Paryż 2021.

Na ringu zobaczyliśmy także majestatycznego, gniadego ogiera EQUATOR (QR Marc x Ekliptyka / Ekstern) wyhodowanego w Stadninie Koni Michałów, a będącego obecnie własnością Al Rajhiat Stud. EQUATOR został ogłoszony Platynowym Czempionem Świata!

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Więcej...