Home Aktualności FORGA – PIĘKNA I DZIELNA

FORGA – PIĘKNA I DZIELNA

Zdjęcie: Sylwia Iłenda

FORGA to urodzona w Stadninie Koni Michałów w 2019 roku gniada córka znakomitego ogiera MORION i klaczy FORGISSIMA po VITORIO TO. Wspaniały rodowód tej trzyletniej obecnie klaczy to kombinacja urodziwych czempionów pokazowych oraz koni bardzo dzielnych wyścigowo. Ojciec FORGI, wspomniany już MORION, to zdobywca wielu trofeów na narodowych i międzynarodowych pokazach. Ma on na swoim koncie tytuły m.in. Wiceczempiona Ogierków Rocznych Pucharu Narodów, Wiceczempiona Świata Ogierków Rocznych, Czempiona Świata Ogierów Młodszych oraz Czempiona Polski Ogierów Starszych. Co więcej MORION konsekwentnie przekazuje typ i charyzmę na potomstwo, które szturmem zdobywa ringi pokazowe w kraju i za granicą. FORGISSIMA, piękna gniada michałowska matka stadna, poza FORGĄ dała również siwą klacz FLORISSIMA (po SAHM EL ARAB), Czempionkę Polski Klaczek Rocznych z 2019 roku. Należy jednak pamiętać, że FORGA po kądzieli reprezentuje linię żeńską Ukrainki, znaną ze swych predyspozycji wyścigowych.

FORGA w obiektywie Sylwii Iłendy

FORGA rozpoczęła karierę pokazową w wieku dwóch lat uzyskując tytuł Drugiej Wiceczempionki Klaczy Młodszych podczas Wiosennego Młodzieżowego Pokazu w Białce w 2021 roku. W tym samym roku na Narodowym Pokazie w Janowie Podlaskim klacz wygrała klasę dwulatek i zakwalifikowała się do Czempionatu Klaczy Młodszych, który ukończyła na miejscu piątym. Jednak uroda to nie jedyny atut FORGI. Jest to niewątpliwie klacz o dużych ramach, odznaczająca się harmonijną budową, co przyczyniło się do decyzji hodowców o oddaniu jej w trening wyścigowy na wrocławskie „Partynice” w ręce trenera Petro Nakoniechnyi’ego.

FORGA podczas Wiosennego Młodzieżowego Pokazu w Białce w 2021 roku

Zdjęcie: Oliwia Chmielewska

4 czerwca podczas międzynarodowej gonitwy eksterierowej dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy FORGA zaskoczyła wszystkich. Po starcie długo była ostatnia daleko za stawką, jednak pod dżokejką Natalią Hendzel na prostej finiszowej pokonała pozostałe konie i jako pierwsza minęła celownik. Zwycięstwo w tak pięknym stylu cieszy tym bardziej, że był to debiut FORGI na torze wyścigowym.

FORGA z Natalią Hendzel przed zwycięską gonitwą

Zdjęcie: Anna Pyzara

Z radością śledzimy osiągnięcia FORGI na wrocławskich „Partynicach” i czekamy na kolejne zwycięstwa klaczy zarówno na torze wyścigowym jak i na pokazach. FORGA jest bowiem żywym dowodem na to, że w myśl polskiej idei hodowlanej, koń arabski łączy w sobie niepowtarzalną urodę i dzielność wyścigową.

Zwycięską gonitwę ze wspaniałym finiszem FORGI można obejrzeć tutaj (pod numerem 9).

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Więcej...