Home Aktualności I Nadnidziańska Parada Karet i Zaprzęgów Konnych

I Nadnidziańska Parada Karet i Zaprzęgów Konnych

W ubiegłą niedzielę 23 lipca mieliśmy przyjemność brać udział w I Nadnidziańskiej Paradzie Karet i Zaprzęgów Konnych. Wydarzenie miało miejsce w ośrodku „Zacisze nad Nidą Resort” w Krzyżanowicach Dolnych.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało aż 12 zaprzęgowców. Publiczność miała okazję podziwiać powozy w kilku różnych stylach, a także wspaniałe konie różnych ras.

Stadninę Koni Michałów reprezentowały dwie pary tarantów rasy małopolskiej.

Pierwszy michałowski zaprzęg był to klasyczny zaprzęg węgierski, w którym wykorzystano brykę, nawiązującą do bryki węgierskiej, a wałachy Chorwat i Biotop nosiły węgierską uprząż szorową z ozdobnymi szalankami. Szalanki to plecione chwosty rzemienne mocowane przy ogłowiach i podogoniach. Zaprzęgiem powoził masztalerz Kazimierz Łuczak, jako luzak występowała masztalerz Aneta Morzonek.


Drugi zaprzęg z michałowskiej powozowni to Faeton wykonany w wielkopolskiej wytwórni Michała Bogajewicza. Nazwa tej bryki nawiązuje do syna Heliosa – Faetona i jego tragicznie zakończonego powożenia rydwanem słońca. Konie Baszkir i Balejaż wystąpiły w wyjazdowej uprzęży szorowej. Na koźle masztalerz Rafał Szyper, jako luzak- podkoniuszy Ireneusz Maj.


Dziękujemy Stowarzyszeniu Społeczno- Kulturalnemu „Dla Ponidzia” za zaproszenie, a wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę.

Miłośników zaprzęgów i koni tarantowatych, a także chętnych do spędzenia wolnego czasu wśród koni i pięknej przyrody, zapraszamy na przejażdżki bryczką do Stadniny Koni w Michałowie.
Tel. (41) 356 54 05
office@stadninamichalow.pl

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Więcej...