Home Aktualności Sopocki Pokaz Koni Czystej Krwi

Sopocki Pokaz Koni Czystej Krwi

W dniach 22-23 lipca na Hipodromie w Sopocie odbył się Sopocki Pokaz Koni Czystej Krwi. Pokaz zorganizowany został po raz czwarty, na arenie zewnętrznej. Niestety aura w tym roku jest mocno kapryśna – impreza odbyła się na przemian w deszczu, przy silnym wietrze lub w przebłyskach słońca.

Do pokazu zgłoszono 57 koni, na ringu stawiły się o trzy sztuki mniej.  28 koni pochodziło z Polski, pozostałe konie zostały przywiezione przez europejskie centra treningowe.

Stadnina Koni Michałów zgłosiła cztery konie, były to:

Dama Dworu (Morion – Dama Róż/ Vitorio TO) – Klasa Klaczek Rocznych

Wieża Uczuć (Medalion – Wieża Bajek/ Abha Qatar) – Klasa Klaczy Młodszych

Pustynna Lilia (Złoty Medal – Pustynna Kalia/ Esparto) – Klasa Klaczy Starszych

El Medar (Morion – El Medonia/ Shanghai E.A.) – Klasa Ogierków Młodszych

Dama Dworu (Morion – Dama Róż/ Vitorio TO)
Wieża Uczuć (Medalion – Wieża Bajek/ Abha Qatar)
Pustynna Lilia (Złoty Medal – Pustynna Kalia/ Esparto)
El Medar (Morion – El Medonia/ Shanghai E.A.)

Pierwszym prezentowanym koniem z Michałów był dwuletni El Medar. Gniady, dobrze zbudowany syn Moriona zajął drugie miejsce w klasie oraz otrzymał nagrodę „Best European”, tym samym kwalifikując się do czempionatów następnego dnia.

El Medar (Morion – El Medonia/ Shanghai E.A.)

Klasę ogierów młodszych sekcji B wygrał 3-letni Hafeet po Ajman Moniscione od urodzonej w Michałowie klaczy El Omarissa. W niedzielę podczas zmagań w czempionacie otrzymał on Złoty Medal. Gratulujemy sukcesu właścicielowi ogierka, stadninie TM Arabian Stud ze Słowacji. 

Hafeet (Ajman Moniscione – El Omarissa/ El Omari)

Jako pierwsza ze stawki klaczy wystartowała roczna Dama Dworu. To również córka ogiera Morion, który wspaniale radzi sobie jako reproduktor. Klaczka za swój występ także otrzymała nagrodę „Best European” oraz z drugiego miejsca weszła do niedzielnych czempionatów.

Dama Dworu (Morion – Dama Róż/ Vitorio TO)

Pozostałe dwie wychowanki Stadniny w Michałowie musiały uznać wyższość swoich konkurentek w klasach. Wieża Uczuć uplasowała się na szóstym miejscu, natomiast Pustynna Lilia na czwartym.

Czempionaty rozpoczęły się w niedzielę o godz. 13:30. Tym razem Stadnina Koni Michałów wróciła bez medali, ale cieszy fakt, że potomstwo koni pochodzących z naszych stajni jest obecne na ringach pokazowych i daje wiele radości swoim właścicielom.

Świetnym pomysłem na rozładowanie emocji podczas czempionatów jest klasa „Amateur Presenters Class”. Konie są prezentowane przez amatorów wśród gromkich braw publiczności. Pustynna Lilia pokazana przez Grzegorza Pajączkowskiego zajęła drugie miejsce w tej klasie, natomiast miejsce trzecie z Wieżą Uczuć zajęła dobrze nam znana amazonka z duetu z Korabem – Marta Kulczyńska.

Marta Kulczyńska i Wieża Uczuć
Grzegorz Pajączkowski i Pustynna Lilia

Podczas pokazu rozegrano także klasę wałachów, w której zwycięzcą został koń o rodowodzie wywodzącym się z michałowskich stajni – gniady WAHAJ AT (Morion – Wieża Róż / Ekstern), własności Al Thumama Stud został wybrany Złotym Czempionem. Gratulujemy właścicielowi!

Kolejny czempionat za nami. Serdecznie dziękujemy naszym wiernym kibicom za wsparcie, zwycięzcom gratulujemy, a za kilka tygodni spotykamy się na najważniejszym wydarzeniu dla polskiej hodowli, jakim jest Czempionat Narodowy Polski.

Do zobaczenia w Janowie!

Zdjęcia: Karolina Misztal, dziękujemy!

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Więcej...